Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • senki68

    senior tag

    válasz brodorics #24392 üzenetére

    Gondolom központi fűtésed van, ha már kazánról beszélünk,
    Gázkazán? Nem merült fel?
    5 köbméter, az gondolom erdei köbméter. Az kb 21.000 Kwh. Kb 60% hatásfokkal 12600 KWh.

    7.5 KWp napelemrendszer az mondjuk termelne 9.000 KWp.
    Napelemrendszer kb 3.5 milla, villanykazán is benne lesz egy fél millába, az kb 4 milla.
    Most 1 em3 fa kb 26 ezer, megtérülés kb 30 év.
    Ha van gáz egy gázkazán beüzemelve kb 1 milla, éves gázszámla kb 130 ezer.

    Én gázkazánt rakattam.

  • n@p@lm

    őstag

    válasz brodorics #24392 üzenetére

    " Ezeknek az éves kétszeri felülvizsgálata az mekkora összeget emészt fel?"
    Ezt a felülvizsgálatot el kell felejteni, pénzkidobás az egész.

  • Flexy90

    senior tag

    válasz brodorics #24392 üzenetére

    Szia!
    Mi nagyon egy cipőben járunk :)
    Tavaly költöztünk egy 115m2es egyszintes családi házba aminek a fűtése egy vízteres kandalló (80% hatásfok) + radiátoros hőleadók. (30cm YTONG+10cm szigetelés, a födém beton, 25cm szigeteléssel)
    Soha nem fűtöttem fával, de az eladó állítása szerint 5-6 m3 elég egy télre. Gáz nincs a telken, de az utcában igen.
    Az én tervem a következő: Marad a kandalló a nagy hidegekre, kiegészítésként pedig a 3,5kW Panasonic Nordic klíma ami a nappalit+konyhát és folyósokat kifűti. - alvásnál már zavaró lehet a klíma zaja illetve a légáramlás.
    Ehhez lesz majd kiegészítésként egy elektromos kazán (9kW Bosch-t terveztem), amire még keresnem kell kivitelezőt, illetve lehet ő mást fog javasolni.

    Jelenleg a hétköznapok így néznek ki: Reggelente elindítjuk a klímát amikor felkelünk, amikor elmegyünk 7 óra környékén akkor pedig leállítjuk. Ütemezve elindul 16:00-kor, és 6-7 óra magasságában begyújtok :) A klíma 22 fokra van állítva, begyújtás után a szobában ahol alszunk 23-24 fok van és reggelre sem megy 22 alá.

    Már Július végén aláírtam az Eon Solarral a szerződést egy teljesen azonos rendszerre (20x375W JA panel + SE9K Inverter). A helyzet az, hogy még mindig csak várok a telepítésre, dátumot nem tudnak mondani a 180 nap (szerződés iktatásától számítva ami nekik 3-4 hét volt) lassan letelik.

    Gondolatban a hőszivattyú volt az első megoldás amit szerettem volna, de minek után ez kb akkora költség lett volna, mint a napelemes rendszer+elektromos kazán, így elengedtem a rengeteg nyűggel együtt. - a fűtőtesteket cserélni kellett volna, padlófűtéshez burkolatot törni, szakikat keresni...
    Hosszú távon tényleg a hőszivattyú mellett lehet érvelni ha a megtérülést nézzük, de vajon hány évig fog probléma nélkül üzemelni? Szerintem teljesen más a helyzet egy újonnan épített ház esetén, mint egy már meglévő valamilyen rendszert használó ingatlannál.

    Xiaomi Fan

Új hozzászólás Aktív témák