Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    Topikgazda

    válasz Khaosz55 #170 üzenetére

    Ha idén fejlesztitek a fűtést, akkor érdemes lehet hosszabb távon gondolkodni, és úgy osztani-szorozni egyet!
    Én jövőre szeretnék építkezni, szóval még nem kalkuláltam ki a dolgokat, de az már most biztos, hogy vagy
    a.) hőszivattyú+padlófűtés, vagy
    b.) padlóba infra-fűtőfólia lesz a házban. Épp pénteken hoztam el infra-fűtőfólia mintát, és amint lesz időm, méricskélek egy kicsit, és meglátom mi lesz a véleményem róla...
    Minden esetre, ha jól értem, akkor Neked már megvan a padlófűtés. Lehet, hogy jobban járnátok egy hőszivattyúval? Érdemes lehet kiszámolni, mert durván jó COP-vel rendelkező hőszivattyúk is vannak!
    Ráadásul akkor még jól is jön, hogy nincs idén keret a napelemre, mert akkor lesz egy teljes mért szezonotok, és úgy már lehet méretezni a rendszert! :K
    Ha a jelenlegi fogyasztásotokhoz kellene méretezni, és az a 30-35°-os tető dél felé néz, akkor monokristályos napelemből kb. 3,3 kWp; polikristályosból olyan 3,5 kWp méretű rendszerre van szükségetek. (A laposabb tető jobban kedvez a mononak!)

    A könnyűszerkezetes ház egyáltalán nem probléma. :N

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák