Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andras6800

    senior tag

    válasz Gallmix #60364 üzenetére

    "Ha ez így van, akkor a szaldós rendszert érintő vádak nem kellően megalapozottak, igazak, csak részben. Itt a hálózati terhelést szoktam hallani, mikor olvasgattam kifogásnak. De ha aksival is ugyan ez a dolog menne csak másképp... akkor "nincs lényeges változás". - ha hálózati terheltség lenne a főgond."

    Igen is, meg nem is. A legnagyobb baj, hogy az áramot macerás tárolni. Nem olyan mint a gáz, hogy amikor van akkor bepumpálod egy tartályba, majd amikor kell, kiveszed onnan.

    Éjszaka azért olcsó az áram, mert alacsony a fogyasztás és van egy rakat alap erőmű amit gazdaságtalan leállítani. Azaz jobban megéri olcsóbban eladni az áramot mint nem termelni.

    A Szaldóval meg az a baj, hogy a berobbant megújulók miatt nyáron egyre inkább van extrém túltermelés, ellenben télen nem annyira. Erre jön rá, hogy a villanyfűtés pont télen az alacsonyabb termelés mellett fogyaszt sokat. Emiatt kell az alaperőmű télre, ami nyáron meg nem használható.. ami nem jó. Persze pl gázerőmű hulladék hője meget távfűtésbe, meg ilyenek. De attól még van egy egyenlőtlenség a rendszerben. Közel sem akkora, mint itt-ott hallani. És a bruttóval sem lenne baj, ha nem lenne a rezsidémonunk. De jelenleg nincs nagyon szezonális energiatárolásra megoldásunk. Persze napi - heti van. De nyárról télre senki sem tudja elrakni az áramot olyan mennyiségben, mint amennyit használ. Már háztartási méretben is ilyen 1-3 MWh eltárolásáról beszélünk. Nemzetgazdasági szinten meg... Ezért is baj, hogy mi itt M-o.-n csak napra támaszkodunk és nincs szélerőmű egység. 1 lábon állni sosem egészséges.

    Hálózati terhelést meg azért hallod, mert a hálózat nem erre lett tervezve amire használjuk most. Vékonyak a vezetékek, elavultak a trafók.. stb. Ezek a problémák amúgy előjnnének később szerintem a növekvő teljesítmény igény miatt is. De az több idő. Most meg ott tartunk, hogy volt napelembumm, csak a hálózatra 20 éve alig költöttek. RCS óta meg amég annyit se.

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

  • Andras6800

    senior tag

    válasz axioma #60368 üzenetére

    Nézd, jó a villanyfűtés. De tudni kell jól alkalmazni.
    A hőszipka is jó. Összeségében kevesebbet fizetsz áramból, mint gázból tennéd, csak magas a beruházási költség. Itt is nagy gátló a RCS.

    Az ohmikus fűtés sem ördögtől való. De ahhoz kell az épphogynem passzív ház. Ellenben ráfizetés. A gond az egésszel az, hogy itt a szaldóval többeket átb***tak. Mert még régen se volt arról szó, hogy a szaldó mindörökké marad. Csak inverter cseréig. Legjobb esetben is telepítéstől 20-25 év. A fűtést meg inkább 2-3x ennyire....
    Többit asfd_ tökéletesen leírta öszeszedetteben is mint én.

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

  • Andras6800

    senior tag

    válasz senki68 #60370 üzenetére

    Ha jól emlékszem, RCS árakkal számolva gázból Kondenzációs kazánnal harmad annyiból fűtesz fel közeget mint ohmikussal. Ezért is volt az az ökölszabály, hogy min COP3 kell, hogy megérje üzemeltetni a hőszipkát. Vagy mondhatjuk, hogy SCOP-ben ha 3 a klíma jósága akkor vagy ugyan ott az aktuális RCS árakka (Limit alatti árakkal)

    A hetes szorzó nem tudom honnan jött. Lehet én emlékszem rosszul. 2020 elején számoltam sokat ennek kapcsán.

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

  • Andras6800

    senior tag

    válasz axioma #60372 üzenetére

    Nem zsákutca szerintem kicsit sem, csak nem úgy értelmes, ahogy ithon nálunk sokszor hirdetve van. Illetve ahogy átb***ták a népet vele.

    Megfelelően méretezett bruttós rendszerrel még akku nélkül is jó megoldás megfelelő vezérléssel. Azaz ha süt a nap, a termelést el tudod raktározni a ház határoló tömegében (fal, padló, ) mint hő, vagy HMV-ben.. és este amikor nem süt a nap, náll a dolog. A nappal felfütött házban vagy és a nappal felfűtött vizet használod. Nem a mosógép meg a mosogatógép programozott használata fogja megvalósítani a magas helyben fogyasztást napsütéses időben. Bármennyire is jól hangzik amúgy ez. Persze ez a matek tavasszal meg ősszel működik. November - Február nem annyira. Olyankor egyszerűen nem süt eleget a nap, hogy erre is érdemben jusson. De egy jól szigetelt házat évi 4 hónapot vígan ki tudsz fűteni a napok nagy részében. Nyáron meg tudsz vele hűteni. Ehhez az kell, hogy a napelemet is ennek megfelelően terveztzék. Ne csak felszórjanak a tetőre annyit, ami felfér.

    Ami nem megy és full ökörség, ami nálunk megy. Pont ahogy te is írod!
    Fos energia besorolásű házakra felakasztaniak egy hőszipkát jobb esetben.. rosszabb esetben egy villanybojlert/norvég panelokat. Személyes kedvencem az átverések terén az okosfólia :DDD .. Illetve hozzá még 15 kWp napelemet azt uccu neki... ingyen fűtés. Azt már nem mondják el a népnek, hogy mind a napelemet, mind a fűtést rendszerszinten kell integrálni egy házba, ha a jelen kor követelményeinek akarunk megfelelni. Ellenkező esetben ugyan összehozunk némi javulást, de a technológiák helytelen/előnytelen használata miatt magas a beruházásban az erőforrások pazarlása.

    "Amugy gaznal is csak akkor olcsobb, ha eves szinten eleg keves kell belole."

    Így van, ezt mondom én is. Ezért is írtam, hogy jóóól szigetelt házban van értelme. Éppenhogynem passzív háznál pl. Ott még a sima ohmikus norvég panel pl sem ördögtől való.

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

  • Andras6800

    senior tag

    válasz VaZso #60633 üzenetére

    Lehet itt is van varia elosztónként. Pest megyei EON által rakott órámra igaz amit mondok.
    Nem kezel előjelet.
    Nem tudom Ampert hogy "kerekíti" egész számra, de csak egész számot ír ki nem előjelesen. Szóval nem tudod csak P1 port alapján, hogy épp feltöltesz-e vagy letöltesz. Feszültség sem előjeles.

    Mondjuk HomeAssistant valahogy mégis ki tudja rajzolni, de ehhez kell neki a P1 port input + az inverter input is.

    [ Szerkesztve ]

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

  • Andras6800

    senior tag

    válasz hevepapa #60757 üzenetére

    Full egyet értek.

    Egyrészt, jelenleg szenved a hálózat a számolatlanul engedélyezett rendszerek miatt. (Túlfesz). Másrész pedig az inkonzisztens energetikai tervezés végett. De hamarosan az épülő aksigyárak miatt olyan áramigény lesz, hogy beszarás. Még Paks 3 is elférne...

    Az aktuális helyzeten, ami még pár évig kitart, mire megindul a gyárakban a termelés csak a tárolás gyors felskálázása segítene. Azaz aksik. Nem véletlen jött ez az új pályázat is, hogy szaldóból kiesetteknek támogatják az aksi beszerzést. Double win. Egyrészt vissza lehet várásolni pár elvesztett szavazatot megvezetve őket, másrészt ez most kell nagyon a hálózatnak is.
    Szaldósokat nyílván max 100%-os pályázattal tudnák motiválni akksi beszerzésére, így ezt meg sem próbálják. Szerintem szaldóból frissen kiesett bruttósoknak sem éri meg annyira. De ezt mindenkinek magának kell kiszámolni. A fő baj az elcseszett (nem bruttóra tervezett) napelem teljesítmény méretezés.

    [ Szerkesztve ]

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

  • Andras6800

    senior tag

    válasz hevepapa #60759 üzenetére

    Jogos, nagy igazságod van sok tekintetben.

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

  • Andras6800

    senior tag

    válasz hevepapa #60778 üzenetére

    Igen, pont erre írtam, hogy: "Szerintem szaldóból frissen kiesett bruttósoknak sem éri meg annyira. De ezt mindenkinek magának kell kiszámolni."

    Neked nem éri meg. Nekem sem... De lehet van akiek igen. Le kell ülni és mindenkinek kiszámolni... pont ez a baj, hog ez meg olyan tudatosságot vár el az egyszeri polgártól, ami nincs. Szóval megint majd jól át lesz b***va sok ember.

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

  • Andras6800

    senior tag

    válasz senki68 #60777 üzenetére

    Persze, teljesen jogos. Első sorban műszaki szepontból írtam amit. Csak a végére akksi miatt eljutottam az anyagi részéhez.

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

  • Andras6800

    senior tag

    válasz veréb #61282 üzenetére

    Szia, ahogy többen is írták, sajnos téged megvezettek. Sajnos üzletkötők mondanak fűt/ fát. persze írásba nem életlen, nem adnak ilyeneket. Anno engem is átvették, csak engem tető helykihasználás kapcsán. Szerencsére itteni segítséggel tudtam menteni a helyzeten. A telepített rendszer nem nagyon hozza azt a termelést még jól összerakva sem, ami a fogyasztásod. Továbbá a villanykazán... Ohmikus villanyfűtést maximum csakis olyan házba rakunk, melyet ki lehet fűteni 2 gyertyával kb. Szóval kb majdnem passzív ház. Mindenhol máshol inged gatyád rámegy. Nem tudom arra ki beszélt rá. Én a helyedben hálát adnék az égnek, hogy ez most kiderült és nem első év bruttó után jött a meglepi.

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

  • Andras6800

    senior tag

    válasz edeleny #61509 üzenetére

    Ez remek hír. Aztán majd ha lerohad a kazán a falról a kéntől, fizetheti a polgár a számlát. Eddig következő etapra hybrid kazànban gondolkodtam (gáz + levegő/víz hőszipka).. de lehet mégse.

    [ Szerkesztve ]

    A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

Új hozzászólás Aktív témák