Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st3v3np3t3r

    veterán

    válasz Landsmann #127997 üzenetére

    Nagyon sok ilyen van, hogy papír nélkül megy a biznisz. Régen is így ment és ez ma sem csökkent, sajnos. Ez a jelen szituációban nagyon kellemetlen, mivel nagy értékű bizniszről van szó. Azt meg ne várja el kötelezően senki sem, hogy ha az 1.tulaj nem adott szabályos adás-vételi papírt, akkor 2.tulaj vállaljon át minden felelősséget. Én tenném jelen helyzetben, ha tetszik,ha nem. Ha az 1.tulaj nem adta át jogilag a dolgokat, akkor közösen a 2. és 3.tulaj jelentse fel az 1.őt csalás miatt, ez mindenképpen megállja a helyét, főleg ha a számla is megvan, de imei alapján a rendőrségnek végzéssel kiadja a szolgáltató, a vásárló tulaj adatait. Aztán kérdés, hogy mi lesz belőle, mert ha az 1.tulaj fizetésképtelen, akkor nagyon nagy bukó a 3.tulajnak :(

    Lekopogom, vettem én is párszor papír nélkül telefont, de eddig mindig szerencsém volt. 1szer adtam el úgy telefont, hogy az új tulaj tudta, hogy van még rajta részlet, de bevállta, kifizette a kért árat, én meg abból kifizettem a maradék részleteket és küldtem neki róla a számlát. Jó, ez én vagyok, meg lehet van más hasonló is, akikből valóban kevés van.

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Új hozzászólás Aktív témák