Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rasotamas

    veterán

    Sziasztok!

    Villámkáros biztosítós kérdésem lenne.
    1155 alaplap, 16 giga ddr3, i5, zárt rendszerű vízhűtő, kölcsönkapott GT630.
    Szóval villámkár, gép nem indul. Másik táppal megnéztem, nem indult el, de nagyon nem akartam piszkálni.
    Beszéltem egy számtech bolt és szervízzel, nem válogattam, a legközelebbibe mentem. Ott azt mondták , ilyenkor az alaplap mindig kimegy, ahogy én is feltételeztem a másik táppal történő indítás sikertelensége miatt. Előfordul, hogy más is. Ekkor megírják a szakvéleményt, hogy főalkatrész tönkrement, ilyen már nem kapható, kiajánlja, hogy kapok új i5-ös alaplapot, procit, ramot, mindenki happy.
    Igenám csak a biztosító átpasszolt valami szerviz céghez, addigra már leadtam a gépemet, és a szakszerviznél kötik az ebet a karóhoz, hogy ha az alaplap ment ki alaplapot kell csak venni, a ddr3 sem annyira elavult még, hogy ne lehessen kapni, stb. Megnéztem neten, egyetlen fajta túlárazott 1155 alaplapot dob föl az árukereső a 80 ezres üzletieken kívül. Namost ezen nincs HDMI csatlakozó amit én használtam és nem lehet rá föltenni a vízhűtőmet, mert az 775-ös (a tönkrement alaplapomon voltak 775-ös hűtőrögzítő furatok is)
    Nyilván szeretném is hogy kapjak egy új i5-öst, 16 giga ddr4-et meg hozzá egy alaplapot, de milyen hivatkozási alapom van ilyenkor, hogy jöhetek ki a legjobban belőle? Ha rá kell fizetni egy kicsit az még oké, de hogy ők csak az alaplapom helyett vegyenek egy másikat mert valahol még lehet ilyen elavultat kapni, és mi van ha a többi, még működő cuccom is kapott rendesen, de még épp megy mondjuk 1 hónapig aztán megpusztul? Utólag már nehezen verem rá a korábbi villámkárra.

    https://tinyurl.com/rasoapro

Új hozzászólás Aktív témák