Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IBR

    junior tag

    válasz kraftxld #18216 üzenetére

    @kraftxld

    A core OS-ekről egyszerűbb volt átmásolni enhanced session-be a txt fájlokat, így egyébként több infó is belefér mint a sima mezei printscreennél, elvileg rákattintasz és megnyitja böngészőben őket.

    Valóban a sulinetes szolgáltatás parára nem is gondoltam, lehet végül maradok csak sima "csak-belső" tartománynál, vagy van még egy bérelt domainünk, amit kívülről csak egy weboldal használ.
    Az a célom, hogy a majdani utódomnak a lehető legjobb dolga legyen.

    A furcsa az, hogy az IPV4 cím is benne van a DNS szerver beállításaiban mint listening IP.

    Mindenesetre virtuális gépeken gondolom ettől függetlenül kéne mennie a történetnek; itt nem teljesen értem, hogy mit értesz provider order alatt, én nem ismerek ilyen beállításokat, és a gugli is valami tök más találatot dobott ki nekem.
    A LAN suffixes kérdésedet sem teljesen értem, nslookupnál nem volt semmiféle suffix.

    Ide feltöltöttem a fullos DNS szerver configot XML-be (DC1DNS.txt)
    https://1drv.ms/f/s!AsDquCHSIzTvhCUyM_ks5qC8m777

    @VeryByte
    Szia!

    Köszi a tippet, belső környezetben már tisztességes IPV4 alhálózaton vagyunk (ritka is, adekvát a méretezése), ez csak az otthoni kis hálóm, ide adekvát, VPNnél max átállok.

    _____________________
    Előre is köszönöm!

    Üdv,
    IBR

  • IBR

    junior tag

    válasz kraftxld #18216 üzenetére

    Szuper dühítő egyébként, mert még mindig nem értem, miért nem megy a belső DNS..

    Mostmár újracsináltam egy interneten nemlétező FQDNnel a domaint, visszaállva egy régebbi checkpointról; Magának ugyan úgy feloldja a címeket a DNS szerver, és a másik szerveremnek ugyan úgy nem reagál semmit..
    Elvileg a megfelelő zónák is léteznek rajta..

    A két VM Guest ugyan úgy tudja pingelni egymást..

    Akárhány step-by-step guideot olvastam a neten AD Lab home setup-ról, sehol nem írtak bármiféle extra DNS server konfigurációról.

    Ivp4-v6 dual-stacknak is elvileg mennie kéne, sőt ahogy olvastam, kifejezetten ellenjavallott letiltani az ipv6-ot a szerveren.

    Van esetleg még valami tipped?

    Előre is köszi!

    Üdv,
    IBR

Új hozzászólás Aktív témák