Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz rob210 #37138 üzenetére

    Akkor azért nincs olyan sokkal hosszabb áttétele, a Clio 4.000-nál ~130-at megy (óra szerint), azért az nem olyan nagyon jelentős különbség. Egyébként az 1.4 16v és az 1.6 16v elég közeli rokonok.
    A TechRun-ban - ha minden igaz - még rövidebb az 1-es és a 2-es, így az elején "szedi a lábát", utána normális dinamikával mozog.

    Nem is akarok versenyezni vele meg nem is szoktam, az olaj is öreg már most (11.000 km van benne), megérett egy cserére, biztos a /30-as melegoldai viszkozitás is segít neked (következő 5w30 lesz nekem is).
    Minden esetre nekem 140-nél pályán (kb. 4.200 rpm) 8 körül fogyaszt, nem kell még ilyenkor sem kitaposni a lelkét, sőt a magas fordulat miatt szépen megindul itt is még, olyan 170-ig (gondolom akkor már inkább 10-et eszik).
    Ami érdekes, hogy 120-nál egy literrel kevesebbet eszik. Néztem már gyorsan egy alakellenállási tényezőt is (mert krumpli alakja van ugyebár) de a Megane 0,32 a Clio 0,35 (kb) viszont a Clionak kisebb a homlokfelülete, így itt nincs jelentős különbség.
    Igazából az országutat szereti, ott elcsordogál 3.000 rpm-en 100 körül egy jó 6 literrel, illetve városban se zabál, de pályán...

    P.S. - valld be, hogy ez igazából egy Xado reklám ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák