Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • pigsty

    aktív tag

    Szervusztok!

    Új RAMot készülök venni, mivel a jelenlegi, noname PC2100 (tehát:133Mhz) 256 MB DDR RAM, ez kevés.
    Az alaplap támogatja:
    Memory 3 x 184pins for DDR max. un-buffered 1.5GB
    Supports DDR266/333 standard


    Új alaplapot nem szeretnék venni.
    -Vegyek mellé még egy 133 MHz-s 256 MB-t?
    -Vegyek 2 új 256 MB-t, ami 333-os?
    -Vegyek egy 512 MB-t, ami viszont DDR333, leggyorsabb amit az alaplap elbír?

    Mennyire észrevehető 266 és 333 MHz között a különbség?
    Hallottam már mindenféle mesét, elméletet.

    Egyesek szerint mivel régi az alaplapom - Octek Rhino KT333 - így Kingston ValueRam -ot vegyek, mivel az kompatibilisabb a Infineon, Hynix vagy Samsung-nál.

    Mennyire igaz, hogy ha két részletből áll a memória, érdemes ún. hídba rakni, és gyártó, memória, freki azonos legyen? Elttéréskor nagyon csökken a teljesítmény? Azt tudom, a kisebb MHz-hez igazodik mindkettő.

    Másutt volt aki azt mondta ''a proci FSB-je is 133MHz-es szal a 333MHz-es ram felesleges, mert ez a proci nem használja ki'', illetve DDR-400 is jó, mert az működik 266MHz-en; ezeket kételkedéssel fogadtam, egyes pontjai ellentétben álltak másokkal.

    EZÉRT kérdeztem feljebb részletekbe menően.

    Elnézést a hosszúságért, köszi a türelmet! ;)

    Bővebb konfigom:[link]
    -Pigsty-

    [Szerkesztve]

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

  • pigsty

    aktív tag

    válasz Rover623 #2333 üzenetére

    Szasz Rover623!

    NAGYON thx a választ. :)
    1. Hosszútávra venném, bár ez itt nem lényeges.
    2. Hozzátenném, játszani egyáltalán nem játszok, márha a Windows használata nem számít annak ;]
    Ezért annyira nem kell hogy modern legyen, nem szeretném a fél gépet kicserélni, jó régi RAM, csak bővíteni szeretném.

    Ezt honnan lehet tudni, hogy elbírna többet, mnit amennyit kiír? Bár biztos van logikája, a honlapjukról idéztem, igaz, nem egy nagy cég az Octek, nem hallottam még róluk :F

    Szerintem ha megy, 1 512 MB 400Mhz-t vennék. Vagy legyen kettő már, ha beruházás? :DDD

    Pontosan, nem tuningolok, bízom az stabil időtállóságban( de akkor kellene egy jó táp is)

    Jaja, dual mód érdekel, szóval hogy nem mindegy két 512MB vagy egy 1GB berakása... ;)

    p.

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

Aktív témák