Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MolTol

    tag

    válasz repvez #87891 üzenetére

    Megpróbálok Neked teljesen jó szándékkal leírni pár dolgot, nem tudom akarod-e érteni, de megpróbálom, rászánom az időt, remélem Te is rászánod.

    Az a gond, hogy az internet technikai és jogi működésének alapjaival sem vagy teljesen képben, ezért nem érted a különbségeket, de igyekszem elmondani.

    Jah és plusz egy, azt írod, nem a megoldásokat soroljuk de már az első hozzászólásban leírtam én is és más is, hogy a fizetős VPN szolgáltatóknál nagyobb nemzetközi sávszél áll rendelkezésre, így várhatóan azzal működni fog, ellentétben egy elsősorban böngészésre kitalált ingyenessel. Tehát a megoldás, hogy kifizeted a nemzetközi sávszélt amit használni szeretnél. Ingyenes megoldás nem nagyon van, mert a nemzetközi sávszélt valakinek ki kell fizetnie.

    De akkor jöjjön néhány alapvető technikai/jogi rész:

    A műsorszolgáltatók (értsd TV csatorna) a legtöbb esetben csak az adott országra veszik meg az adott műsor/film/sportközvetítés jogait, ezért megkövetelik a TV szolgáltatóktól, hogy a műsoraik továbbítását csak az országon belül tehetik meg. Éppen ezért a szolgáltatók egyrészt nem is nagyon vesznek a szervereik számára nemzetközi sávszélt, de még IP cím / geolokáció alapú tiltást is bevetnek, ez teljesen normális és természetes.

    A YT, a Netflix, stb. nemzetközi szolgáltatók, akik a magyar szolgáltatókkal ellentétben nemzetközileg szolgálják ki az ügyfeleiket, nem csak MO-on vannak szervereik, hanem pl. Németországban is, tehát amikor egy magyar YT videót nézel, azt nagy valószínűséggel Németországban egy német szerverről teszed és ez itt a hatalmas különbség, hiszen nem kell fél Európán átmennie az adatoknak.

    Egy ingyenes VPN szolgáltató meghatározott számítási kapacitással és sávszélességgel rendelkezik, hiszen nincs bevétele belőle, ezért nincs elég sávod. Ezért lehet megoldás fizetős VPN, mert ott megfizeted mindezt.

    Amikor mobilról roaming során netezel magyar simmel, akkor valójában nem külföldi netet használsz, a külföldi szolgáltató hálózatát használod fizikailag, de magyar IP-t kapsz, mert a forgalmad haza terelik a hazai szolgáltatód hálózatába, tehát ilyenkor úgy látszol mintha itthon lennél. Ezért van, hogy ezzel a nettel működik, míg a német IP-s laptoppal nem. (és a roaming kereteddel fizeted meg a költségét...)

    És még egy dolog amit korábban írtál, hogy miért van a VPN funkció az Operában ha rosszra is lehet használni... Ha mindent betiltanánk amit rosszra IS lehet használni, akkor nem lenne Internet, de még sok minden más sem... gondolom ezt nem kell jobban magyarázni.

    Tudom, hogy a fentieket le lehetett volna írni pontosabban, szakszerűbben is, elnézést attól akinek esetleg szúrja a szemét, én is ezzel foglalkozom 15 éve, csak próbáltam relatív érthetően elmagyarázni...

  • pdr755

    tag

    válasz repvez #87891 üzenetére

    Nézd én most nem elvekről fogok beszélni hanem gyakorlati lehetőségekről.

    Veszel egy bármilyen VPN előfizetést (nekem Surfshark VPN van, 2 évre 55 euró volt, tehát 1 évre kicsit több mint 25 euró, mondjuk valami akció volt éppen de ezeknél mindig van valami), és utána magyar szerveren keresztül a M4 sport weboldalán vagy a M4 applikáción keresztül tudod nézni a Forma 1-et mindenféle egyéb előfizetés nélkül.
    A másik lehetőség, hogy ha van Mo-n élő rokonod, barátod aki telekomos, akkor kérsz tőle egy Telekom TV Go jogot (lehet új usert létrehozni, nem a saját felhasználó nevét és jelszavát kell neked odaadnia), és nézed azon keresztül VPN-el.
    Gondolom, ha Néo-ban élsz, akkor évi 25-30 euró (ha több évre megveszed akkor ennyiért már van normális fizetős VPN) kiadás még megtehető. Persze ha elvi szinten ragaszkodsz hozzá hogy ingyen legyen akkor nehezebb (vagy lehetetlen) segíteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák