Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz t72killer #47542 üzenetére

    Bizony nem valószínű, hogy egy 1.4-es sigma art sort, hanem egy f/sötét kitzoomot.

    Miért is? AF-S DX 35/1.8G is rámegy. D80-ra is, D5600-ra is. Elég jó üveg is, nem is túl drága. És persze nem ez az egyetlen; ha a közös metszetet nézem, az AF-P az, ami problémás, de azokon kívül is van sok jó obi.

    A mobilokról meg annyit, hogy ha kifejezetten fotózás miatt veszel drága mobilt, akkor már ott vagy kiadásban, mintha vennél egy rendes gépet.
    Aki meg nem tud utómunkával jelentősen többet hozzátenni egy APS-C/FF gép képéhez, mint amit egy mobil lök ki magából, az ne a készülékben keresse a hibát. Még egy D80-nál sem, nemhogy egy mai gépnél.

    Az meg szerintem alap, hogy 1:1-ben megnézem a képeket, és úgy is jó minőségben szeretném látni, különben mi értelme a sok megapixelnek.

    [ Szerkesztve ]

  • Roachy

    senior tag

    válasz t72killer #47542 üzenetére

    Egy mobil képe csak addig okés, amíg mellé nem teszel egy akármilyen dslr-el, milc-el készült, normálisan kidolgozott fotót.
    Szerinted finnyás akinek nem elég a mobil, szerintem meg igénytelen aki a telefont fényképezőgépnek gondolja.
    Nyilván van az a felhasználás amihez még egy mobil is bőven jó, de ez főleg a digitális szemét gyártása, az instára, face-re föltöltött tucat kategória. Aki a vacsi lefotózásánál komolyabban szeretne ezzel foglalkozni, az vegyen magának rendes gépet.
    És a mobil tanulásra is teljesen alkalmatlan, még ha 80 kamera is van rajta.
    Ettől függetlenül én sem ajánlanék D80-at kezdésnek, pláne nem analógot. Kevés a lehetőség, sok a nyűg velük. És nem nagyon jön a sikerélmény, vagy mire jön, addigra elegük lesz. Ma meg időből és türelemből igencsak kevés van az embereknek.

Új hozzászólás Aktív témák