Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • marcitp

    őstag

    válasz HUNgabus #43937 üzenetére

    A kutyák miatt (gyors af) lehet inkább a 7200...
    mindkettő jó gép, az 5600-nak meg dönthető az LCD-je, bár a lview annyira nem könnyedfotózás sztem dslr-nél. Záridő? Sztem ritka az 1/8000.es kép.
    Szenzorban meg legalább olyan jó a az 5600.
    Szerintem egyikkel sem lősz nagyon mellé. :)
    A 7200 meg elviekben jobban bírja a strapát, magnéziumváz - bár ha törik, akkor az is.
    Méret... ? talán vegye kézbe mindkettőt, amelyik tetszik szinte, mindkettővel lehet fotózni jól.
    nem olyan egyszerű kérdés. :))
    Konkrét összehasonlító teszteken már túl vagy gondolom, af pontok és af érzékenység esetleg fontos lehet.
    Nekem 7200 van, elégedett vagyok vele, gyenge fényben szélső af (nem keresztszálas) pontokon is jól teljesít. Még esetleg későbbiekben előny, hogy ún. kardános, nem beépített fókuszmotoros obikkal is van autofókusz, esetleg ha akar régebbi manuális Nikkorokat rárakni - lesz fénymérése a 7200-al. Amúgy meg tudatos obiparkkal az 5600 is klassz lehet. De "bővíteni" azért több lehetőség van a másikkal. Meg két memkari foglalat a 7200-nál... talán több minden szól a komolyabb mellett.
    Meg hát a lányod mit szeretne - az sem lényegtelen - , mennyire megy bele a fotózásba. :)

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

Új hozzászólás Aktív témák