Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Neja

    csendes tag

    válasz micro #301 üzenetére

    Én is fogtam 350D-t, és a viszonylag kis kezemben is kényelmetlen volt.
    A kisujjam már a levegőben volt... Azt mondják marlolattal használhatóbb...


    Sziasztok!

    Ez abszolút így van. A héten a Westend MediaMarktban volt szerencsém megfogni, kipróbálgatni az EOS350D-t, D50-t, D70s-t. Egymás mellett sorakoznak a gyönyörűségek. :) A Canon hihetetlenül kényelmetlen volt nekem, ezzel szemben pl. a D70s teljesen más volt. Az azonnal és simán kézreállt. Az EOS350D-t nem próbáltam markolattal, viszont egy EOS20D-t igen. Markolattal is és anélkül is. A különbség brutális. Kötelező kiegészítőnek tartom a markolatokat a Canonokhoz. Viszont van olyan Canon-hívő ismerősöm aki állítja, nem kell markolat a 350D-jéhez. Neki úgy a jó. Vele egyébként nagyon sokat vitatkozunk, hogy milyen gépet válasszak majd - már egy éve csak a fejem töröm a választáson; és én is körbejártam már a témát.

    Én alapból - ha lehet így mondani - Nikon párti vagyok, régebben analóg SLR Nikonnal dolgoztam már, illetve láttam ''éles bevetés közben'' (természetfotózás). Meggyőzött. Először a D70-re esett a választásom, majd a D70s-re. A már említett ismerős a Canon 350D-t ajánlja.

    Amikor bejelentették a D80-at [link], majdnem elájultam tőle, de sajnos még megnézni se tudtam sehol (még nem jelent meg), és az ára sem ismert. Jelenleg csak a DigitCam-nál láttam előrendelésben (illetve ma és holnap ki is próbálható, ami tök jó egy vidékinek :((( ).

    Aztán tegnap megintcsak a padlón koppant az állam, rátaláltam a Canon EOS400D-t bejelentő cikkre [link] és most bevallom őszintén, hogy összezavarodtam. Most melyiket válasszam?

    Jelenleg ezek foglalkoztatnak:
    - Canon EOS350D + KIT optika (első körben - tudom, nagyon szidják) + markolat
    - Nikon D70s + KIT optika (ez az esélyesebb nálam)

    És ami most kifejezetten érdekelne (ár, teszt, stb)
    - Canon EOS400D (nem tűnik rossznak)
    - Nikon D80 (ez érdekelne csak félek az árától)

    Kérlek bocsássatok meg a szóáradatért, de nagyon örültem amikor megláttam ezt a topikot. Talán itt a helyem, és remélem, hogy majd én is növelem a Nikon tulajok számát. ;)

Aktív témák