Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • razor03

    aktív tag

    válasz A_Papa #46509 üzenetére

    Szia!

    Én nemrég Core2 QX9650-ről váltottam 1366-ra. Nekem is az volt a dilemmám, hogy milyen RAM-ot vegyek.

    A választás a Mushkin Blackline 8 GB 2400 MHz DDR3-ra esett. Jelenleg 3 ilyen modul van a gépemben, és mint lentebb láthatod a megosztott képeken nagyon szépen muzsikálnak 2050 MHz-en 9-11-11-28-1N időzítések mellett. Mindezt egy 4.7 GHz-re húzott Xeon 5680-al teszik...

    15.000 Ft-ért vettem az 5680-as 6/12-es Xeon-t de szerintem elég lett volna a 10.000 Ft-os 5660 is, mert a jobb memória órajel eléréséhez úgyis csak 23-as szorzót használok... az meg pont az 5660 szorzója.

    Egyébként 86.000 Ft-ért vettem 48 GB RAM-ot, amit testvéremmel feleztünk, így neki is és nekem is megvan a tripple channel. Viszont ezek dual channel kit-ek, de nekünk megérte a 3-3 modul miatt. Ezt azért írom, mert nem igazán láttam sehol tri channel kitet újonnan. Esetleg alternatív lehetőség, hogy single modulokból vásárolsz 3-mat. Viszont elég lett volna a 2133 MHz-es is Blacline, mert olcsóbb és a 2400 MHz-et úgysem tudom kihasználni...

    Én rettentően meg vagyok elégedve ezzel a rendszerrel! Gyors, stabil és 1080p játékra megteszi, a GTX 970-em kellene lassan kicserélni, mert az a szűk keresztmetszet, bár ahhoz képest hogy 2014-es kártya elég jól el lehet vele lenni :)

    GTX 1070-et ajánlok ha nvidia-t szeretnél, nagyon sokat esett az áruk a használt piacon!

    Összegezve: egy i7 8700 áráért (95k) egy komplett rendszert vásároltam (alaplap: 40k, CPU: 15k, RAM: 44k) ami tuningolva hasonlóan jól teljesít. Igaz a memória kezelése lassabb, ellenben a legtöbben 16 GB-al használják a 8-as és 9-es generációs procikat, ez meg 24-el van...

    (Nekem egyedül az USB3 és SATA3 hiányzik ebből rendszerből de nincs kedvem megbontani egy Rampage III miatt :DDD )

    [ Szerkesztve ]

    Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

Új hozzászólás Aktív témák