Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz venge #9755 üzenetére

    Van humán orvos ismerősötök? Írjon fel egy olyan gyógyszert, az a neve hogy Zynnat. Ez egy nagyon erős antibiotikum, nekem volt egyszer egy nagyon durva tüdőgyulladásom (tudod hogy nem vagyok egy vékony alkat de 6 hetet feküdtem vele), és amikor ilyen bajom van vagy nagyon beteg vagyok, akkor ezt írják ki. 1000mg-os a legnagyobb adag, akkoriban még az 500-ast írták ki nekem.
    Azért írtam az előtörténetet, mert a mi macskánk is jópárszor volt annyira beteg hasonló betegségben mint a tiétek, hogy naponta jött az orvos injekciózni, valahogy ha ő elkapta, akkor nagyon elkapta. Az egyik ilyen alkalommal, mondván hogy másnap mire ki tudjuk hozni az állatorvost, adunk neki egy felet ebből a gyógyszerből, azt is úgy, hogy a felet elvágtuk kettőbe. Volt vagy 2 kiló az egész macska, de 3 nap alatt teljesen kigyógyult. Onnantól ezt alkalmaztuk.
    Azért írtam a konkrét típust, mert utána megkérdeztük direkt a háziorvost, hogy ez baj lehetett-e, és azt mondta hogy nem minden humán gyógyszer hatásos állatoknál, de ez konkrétan az volt.
    Bár azért lehet, hogy egy kérdést előtte megér, hogy legyengült szervezetnél is alkalmazható-e, de mondom nálunk konkrétan bevált.

    Jobbulást neki!

    u.i.: meg ha nem megy a hasa akkor kamillateát is lehet vele itatni, persze csak hidegen. Ez mondjuk türelemjáték, mi 20ml-es injekciós fecskendőbe szívtuk fel, és annak a végét adtuk a szájába és szinte cseppenként itattuk vele, valójában inkább nyalogatta a szájáról. Ártani szerintem nem ártott, elég jó gyulladáscsökkentő.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák