Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz demmer123 #4886 üzenetére

    Lehet, én nem próbáltam ki mindet, csak annak idején végigolvastam jó pár írást a témában plusz egy napot töltöttem árukeresős véleményekkel is. Nekem az lett a konklúzió, hogy valami tűrhető értékelésű nagyon olcsót érdemes venni ha lehet akcióban, mert úgy nem fáj, ha két év múlva megy a kukába, addig meg ott van rá a garancia, ami jó eséllyel pénz visszafizetést jelent, ha pl Tecsóban, Lidl-ben, Aldi-ban veszi az ember. A másik lehetőség, hogy olyan 85k körül kezdődő Husqvarna, Oleo-Mac, stb. kaszát veszek normális boltban, aminél elvileg van egy minőség, de benne van a pakliban, hogy rosszat kapok és hónapokig a szervizben lesz, aztán vagy megcsinálják vagy nem. Elvileg az ilyen drágábbat 5-10 évre veszi az ember, és talán 2 évet lefed a garancia, utána viszont drága a javítás, és tervezett elavulás már van ezeknél is. Szóval itt eleve többe kerül, és többet is lehet bukni vele hosszú távon. Na most én ezek alapján úgy döntöttem, hogy akkor inkább az olcsó, azért lett az MTD BC 43 tecsó akcióban 30 pénzért (akció nélkül olyan 40 lehetett). A közepes árut 50-60k körül hanyagolnám, mert ha egyáltalán jobb minőség, akkor sem valami sokkal. A drágát majd kipróbálom legközelebb, hogy azzal mire jutok, ha ez tönkremegy. Még 1-2 év lehet benne, a szárban darálta le eddig a fogaskerekeket, a heveder szutyok és minden csavaron húznom kellett, mert szét akart esni. Nagyjából eddig ennyi történt. Összességében úgy tűnik megérte, de majd kiderül, hogy a drága mennyivel komfortosabb. Gondolkodtam még birkán is, de látom a szomszédban, hogy megrágják a gyümölcsfákat, a gazt meg ott hagyják. Szóval azzal nem lennék előrébb, maximum a kecskével, állítólag az nem válogat annyira.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák