Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    őstag

    válasz justmemory #2940 üzenetére

    Én is majd csak tavasszal kezdem meg a nagy permetezést metszés után a gyümölcsösben. (Bár lehet hogy egy olcsó bordóilé nano -val megfújom a gyümölcsöst november végén)
    A múlthetén még adtam egy K1 -et a bukszuson a puszpáng moly hernyójának, előtte kapott egy alapos lemosást sterimobbal és megfújtam akkor actarával. Gyenge a tél és könnyen áttelelnének.
    A tuja sorom meg északi oldalon van, és gondolom megint ködös takony telünk lesz, ami kedvez a gombáknak, ezért akarom lepermetezni. Közel 50 méteres a tujasor, nem szeretném ha végig lefertőződne.
    Olvastam hogy lemosó permetezéssel kell kezelni olajos rézként ajánlottak évente több alkalommal, na ezen nagyon meglepődtem mert apám mindig óva intett attól hogy az örökzöldeket lemosószerrel permetezzem. Nagy szakmai gyakorlattal rendelkező agrármérnök volt, jobban hiszek az ő szavának mint ezeknek a googlis írásoknak ;)
    Van egy belső 12 méter hosszú tujasorom, azt évente 3 szór permetezem, dithane és mospilan keverékével, azzal nincs is gondom. Egykét kisebb barna elszáradás jelentkezik rajta de az is csak belül, ami természetes.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák