Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Akula #1957 üzenetére

    ne dicsérj mert pirulós fajta vagyok ( :

    C. s.
    a virágágyás nagyon elméleti, anyagár sem olcsó, aztán virágok sem, aztán gondozni is kellene ( :
    nem aggódom amiatt, h bárki besegítene, mert nem fog :) lakók egy része idős, másik része bérlő, aki potenciálisan tudna segíteni azokból alig van, de ők sem segítettek semmiben, ez kis túlzással két ember munkája, egészen pontosan olyan 90-95%-ban, a fizikai része, tervezést és anyagbeszerzést pedig egyedül követtem el
    ilyenből építeném az ágyást, 40x20-asból, 3 sor magasan, belül polisztirollal bélelve h ne szárítsa a nap a benne levő földet és ne kapjon vizet - egyik sarokra kitakarni egy csövet tettem kettőt, aztán ültettünk is bele, de napi sokszor locsolni kell úgy a benne levő növényt - , 1,6x1m sem olcsó 3 sor magasan :) aztán még kell hozzá beton is amivel összekötöm őket, locsolást még okosan meg lehet oldani, de a virágokat mindig gondozni kell többségében
    tavaly vetem egy gyönyörűséget, új guineai nebáncsvirág, őt nem kellett gondozni, gyönyörű volt a hidekeg jöttéig, csak locsolni kellett, de egy darab talán 1500ft körül volt, magokkal bíbelődni az már nagyon sok, vagy lesz belőle valami vagy nem, azért akkora mazochista nem vagyok
    körbe a kerítés mentén az oszlopokra világítást tennék, a régi járdát szélesíteném, vízzárnám és burkolnám, szóval lehetne ott költeni a pénzt ( : nem is bánom h nem segített senki, így nem is szólt bele senki, aki megpróbált azt gyorsan a helyére tettük
    rózsából is tennék minden fajtát, parkrózsákat, tea rózsákat, futókat, de azokat aztán pláne gondozni kell folyamatosan, levendula is kell melléjük, felülről locsolást sem szeretik, szóval így nagy "macera"

    az a növény nem borostyán szerintem amit mutattál, de úgy rémlik már láttam olyat, hogy hol azt nem tudom, annyira biztos nem fogott meg
    porcsinka ha sűrűn van sztem elnyomja a gazt, ha meg nem akkor lehet mellé dobni százszorszépeket is, ketten együtt már elég hatékonyak szerintem
    én ültetés után is azt hittem egy tőből jön a mindenféle szín ((( :
    kiszabadítottunk pár babarózsát, évek óta nem volt rajtuk virág, nem i nőttek, no így lett, összevesztek a nénik ki lopkodja le őket, ennyi volt a segítség :d idén saját pénzből vettem pár virágot, mert semmi rdemit nem vettek, legutóbb korall virágot, aztán rájttem már késő van kiültetéshez, haza hoztam, 5 tövet egyik obiban 1500-ért vettem egy szép kerek műanyag tálban, egyébként egy tövet adnak ezerért, így tiszta jó business volt ( : jó hogy nem rohadt ki szegény, pont a nagyobb esők előtt hoztam haza, de azért kapott belőle

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák