Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stylewars_kp

    senior tag

    válasz Stylewars_kp #15243 üzenetére

    Na kérem, húztam halasztottam az eltört kar bejelentését. Kitudja mennyi időre esik ki a gép, kölcsönkérni másikat arra az időre stb... 07.14 vasárnap nyírom a füvet (gazt), egyszer csak hangosan vonyít a gép. Megpucoltam az alját. Tekerem a kést, de érzem, hogy szorul a tengely...csak vonyít a gép. Megvártam míg lehűl. Csak vonyít. Megfújtam a siklócsapágyat univerzális kenőanyaggal, csak vonyít.
    Na jó, hétfőn előtúrtam a Makita regisztrációmat, 3 év garival vetem 2022.07 hóban. Win. Bejelentettem, nem volt semmi mező ahova írhattam volna bármit is, így mindenféle hibaleírás nélkül ment tova. Jött is egy értesítő, hogy következő munkanap felveszi a gls, csomagoljam be stb. Padlásra fel, doboz elő, belevágtam, ződcssárga-tixó-havanna mehetsz a sorodra. Kedden jött a gls, vitte is. Na mondom hetek múlva majd visszahozza.

    - Csütörtökön 07.18-án 17 órakor hív a gls futár, csomagot hozok, otthon vagy???
    - Aha, de mit hozol?? Nem rémlik, hogy rendeltem volna bármit is.
    - Valami makita, na hali.

    Mondom magamban, na, ezt frankón elutasították. Lelki szemeimben már láttam magamat ahogy rakom fel fb marketplacéra 10 ezerért szorult csapággyal vagy motorral.
    Átvettem a csomagot. Bontom ki, szépen visszacsomagolva. Leszedek minden papírt.
    Hohó! Nahát! Ott valami fénylik a zöld burkolaton! Fent az új kar! Működik. Nézem az alját új kés, új késtartó, szépen forog és nem szorul! Beindítom és nem nyikorog.

    Le a kalappal előttük, hogy szezonban ezt ilyen gyorsan lezongorázták.!

    Egyébként kb 300nm területet vágtam vele hetente. Ennyitől 2 szezon alatt nem szabadna szerintem megszorulnia. Sajnos ezek ennyit bírnak. Frissen szervízelve megy eladásra. Maradok az 1990-ben gyártott Tecumseh motoros Al-ko fűnyírómnál. Ha beszarik, akkor veszek egy használt benzinest. Hosszabbítóim is az utolsókat járják, nem bírják ezt a rendszeres huzigálást már. A hosszabbítók árai is az utóbbi években nagyon elszálltak. Fin.

    A könyvet mindig ketten alkotják: az író, aki írta, s az olvasó, aki olvassa. Kosztolányi D.

Új hozzászólás Aktív témák