Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • H-Zol

    senior tag

    válasz cOxeR #14723 üzenetére

    Nekem van egy magnólia bokrom ( itt tulipán fának , bokornak hívják :D ) , három éve léptem meg vele a párom , konténeres volt , ástam neki egy jó nagy gödröt , alá tettem érett trágyát , itt első osztályú földek vannak ! Az első udvarban van , és van mellette jázmin bokor a másik oldalt aranyeső , utánna orgona bokor , szemben két 7 éves cseresznye fa , minden gyönyörű, de a magnólia egyhelyben áll azóta is , hoz egy pár virágot a tetején és ennyi :F
    Szerintem valami van a tövével , olvastam olyat is , hogy valami hálót húznak rá és attól ilyen , nem tudom , de őszre ki fogom ásni , és megnézem , szét bontom a gyökereit és újra ültetem ! Locsolva is van az asszony rendszeresen locsol mindent !
    Holnap le fotózom !

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz cOxeR #14723 üzenetére

    Nekünk van lombhullató és örökzöld is. Talajra figyelj oda ültetéskor.

    A lombhullató elég korán virágzik, ezért esélyes, hogy 2-3 évente elfagy a virága. Persze ha csak virágzás végefelé fagy el, az már mindegy. De az nem túl szép látvány, ha virágzás elején történik ez. Ettől függetlenül nagyon szép és ajánlom is. Rengeteg fajtája van egyébként, van választék.

    Örökzöld magnólia június környékén virágzik, gyönyörű szép tenyérnyi fehér/krém színű virágai vannak. A virágait meg szokta égetni a nap, és ha meleg van, 1-2 nap alatt elvirágzik. De nem egyszerre virágzik ki, hanem elhúzódóan.Legalábbis nálam, a fiatal növény. Lehet később összeér a virágzás. Szépen alakítható fa, nyugodtan lehet metszeni. Elég nagyra meg tud nőni, de lassan növekszik. Nálam minden évben besárgul jó pár levele, de azért nem vészes, nő helyette új. :) Lehet nem a legjobb neki a talaj, ugyanis nem ültettem teljesen savanyú talajba, hanem inkább vegyesbe. Mert azt mondják ennek nem kell feltétlen savanyú talaj. De szoktam neki különböző módszerekkel savanyítani. Nyáron nem árt néha öntözni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák