Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz Spet #1092 üzenetére

    módosított nézet ... egyoldalúan módosított ...
    ... óriásplakátok, reklámok ... mind azt üvöltik, hogy akkor leszel boldog, ha minden csilli-villi ... __tökélétes__

    a földön élő többi élőlénnyel való összhangról, elfogadásról senki nem beszél ... és mi vagyunk a földön az értelmes, felvilágosult faj, és csak annyit látunk a rovarokban, hogy "jajjj, be ne jöjjön, mer akkor fúúúúj" ... és mi a fontos? az új autó, a szép konyhabútor ... leéljük úgy a földön az életünket, hogy a fogyasztói társadalom üvegburka alól egyszer sem mozdulunk ki ... egyszer sem szembesülünk azzal, hogy milyen csodálatos a természet .... egyszerűen, szó szerint semmit se jelent számunkra a rovar ... a fű .. a bokor ...

    teljesen az érzékszerveinken kívül lettek helyezve .... kapum előtt kinőtt egy kis bokorka ... jön haver, kérdi: kitépjem? ..... 'azdmeg!!!!! ..... mondom majd átültetem .... had éljen már ... semmmmibe nem vesszük a növényeket, állatokat ... mindez azért fájdalmas számomra ... mer - mint írtam - mi lennénk az értelmes, felvilágosult faj, de arról senki nem beszél, hogy rovarok nélkül emlősök sem lennének ... de már méhek nélkül sem ... hiszen ez a fogy. társadalomnak ellenszenves téma ... neki az a fontos, hogy vegyél fűnyírót ... vakondriasztót ... domestost ...

    van környezetvédelmi egyetem ... besz.rok ... nem az hogy nem szennyeznénk a környezetet ... nem ... egyetemet rá ... pedig ha van öko mosószer, akkor mér árulnak persil-t, ariel-t, ami szennyezi a környezet?

    Itt érhető leginkább tetten személyes szinten a fogy. társadalom profitéhsége a környezet kárára ... ez nem egy felelőségteljes faj viselkedését tükrözi ... vágjuk magunk alatt a fát, gondolván, addig nincs baj ... amíg csak recseg ... és a "kisebbik" baj, hogy magunk alatt ... de a többi élőlényre is veszélyt jelent a hozzáállásunk ... camtrailben sem azért hiszek mert konteós vagyok ... hanem mert persze h kell valamit csinálniuk az üvegházi gázok ellen, amit a léfkörbe juttatunk ... és mért nem ismerik be? Mert akkor lehet valaki megkérdezné: és mi lenne ha inkább kevesebb üvegházi gázt juttatnánk a légkörbe? Na'és erre a kérdésre nem szeretnének vállalni, mert akkor az ipar egy részét kellene leállítani ....

    egy földönkívüli szemével nézve agyrém amit művelünk itt a földön.
    a földi életet, élőlényeket csak kihasználjuk (lapocka, 1499 Ft - ennyi nekünk egy állat, amilyen életet él, abba belegondolni is rossz)
    és olyan dolgokat hajszolunk, amiket a plakátokon tesznek elénk.

    mindezt úgy, hogy eddig még bakteriális szinten sem találtunk életet más bolygókon, holdakon.
    itt van ... de lesz.rjuk ....

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák