Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • davenport

    aktív tag

    válasz Laca1212 #9691 üzenetére

    Az autóra és az ingatlanra lesz okirat. A többinél meg ha ezt mondod, akkor van esély hogy őt is megvizsgálják.

    @(#9690) totyak: Abból indulj ki, hogy az ellentételezés tudomásom szerint alapesetben szabadság a kormánytisztviselők/állami tisztviselők esetén. A 98. § ír az ellentételezésről, ami akkor jár, ha nem tudják/akarják kiadni: (7) A szabadidőt a rendkívüli munkaidő, illetve a (6) bekezdés szerinti munkaidő teljesítését követően legkésőbb harminc napon belül kell kiadni, ha ez nem lehetséges, meg kell váltani. A megváltás mértéke a kormánytisztviselő kifizetéskori illetményének a szabadidőre járó arányos összege. A 20% szerintem nem vonatkozik rád, mert a Kttv, és az állami tisztviselőkről szóló törvény szabályozza a dőlt betűs részben, így a munka törvénykönyve nem alkalmazható ebben a kérdésben.

    A kormánytisztviselő kifizetéskori illetményének a szabadidőre járó arányos összege pedig egy remek szóösszetétel, lövésem sincsen hogy ennek mennyi a mértéke. Néztem hogy van-e az állami tisztviselőkre vonatkozóan még esetleg Korm. rendelet, vagy más jogszabály ami vonatkozna, de így kutyafuttában nem találtam. Esetleg még a közszolgálati szabályzatotokban, vagy belső rendelkezésben lenne érdemes megnézned.

    No money, no honey.

Új hozzászólás Aktív témák