Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frame>24

    addikt

    Már korábban akartam írni topikba, most gyorsan összeszedtem, miket szoktunk mi szedni.
    A követekező fajokat a Mecsek déli lejtőin (Kővágószőlős; Abaliget felé vezető eredei utak), valamint Barcs és Darány környékéről szedjük:
    nagy őzlábgomba, piruló galóca, vargánya, molyhos tinóru, fenyőtinóru, csiperke(ritkább), bimbós pöfeteg(ritka), galambgombák különböző változaztai (földtoló-, zöldhátú-, kékhátú-, e 3 nagyon gyakori) - többnyire ezek kerülnek elő a Mecsekből. Én rántva szeretem őket, ám pl. a felsoroltak keverékéből (galambgombák + őzláb + vargányák) ízletes gombaszószt lehet rittyenteni, eddig még minden vendég többször mert a tányérba belőle. Szintén Mecseken ritkán trombitagomba, ezt szárítva fűszerként használjuk fel.
    Aztán: lila pereszke, sárga gévagomba, rókagomba, laskagomba; - ezekért kell messzebb utazni (mármint Pécsről - a Dráva mellé)
    A pogányi reptéren gyakori ősszel a szegfűgomba. Ebből pörkölt.
    Egyszer fater talált korallgombát, má nemtom, pontosan hol

    Csak hogy társuljak bagyulajuve-hez: itt a laborban a közeljövőben próbaüzemű pezsgőgyártás lesz, immobilizált élesztővel. :DD

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    Gyorsan csinyáltam pár képet a mai gomba-lelésről, mer' úgy tűnhet, hogy csak vetítek:
    kép1
    kép2(vargánya)
    kép3(a vargányák, piruló galócák, galambgombák tetején itt a lényeg a trombitagomba + rókagomba

    Kővágószőlős és Hetvehely között a Mecsekbű' ;)

    [ Szerkesztve ]

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

  • frame>24

    addikt

    válasz ngabor2 #236 üzenetére

    eddigi tervek:
    róka-, galamb-, vargányából mártás így mixben, maradék (főleg trombitagomba) szárítva fűszernek...
    Igazából fateré a dicsőség, ő tudja a helyeket...

    ▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

Új hozzászólás Aktív témák