Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaborka8x8

    aktív tag

    válasz balisz #49292 üzenetére

    Mivel egy ideje a HD-650 mellett nekem is itt van egy HD-600-as is, a magam részéről teljesen egyetértek schawo fórumtárssal, hogy ha valaki nem csak a "magas, mély, közép és tér" Hi-Fi-s négyszög alapján vizsgálja a két fejhallgatót, azaz, nem csak azt nézi, hogy melyikben több a mély, kevesebb a magas, stb., hanem inkább arra kíváncsi, mennyire képes az egyik és a másik megjeleníteni a zene szövetének, struktúrájának finomságait (gondolom, ezt érthette schawo fórumtárs is a részletesség alatt, és nem csak azt, hogy minden egyes hang hallható-e az egyiken, illetve a másikon) akkor bizony a HD-650 ebben felette áll a HD-600-nak.
    Írta, hogy "két erősítőről hasonlítottam össze őket (Asus Essence ST és Little Dot MK III)". Az én tapasztalataim szerint egyik sem olyan igazán alapos, tüzetes tolmácsolója a zenének, azaz, nem az a kimondott "részletbajnok", sőt, inkább úgy jellemezném őket, hogy mindkettő hajlamos a felvételek hibái felett nagyvonalúan elsiklani, kvázi az apróbb ráncokat kisimítani. De ez azzal jár, hogy a nagyon finom zenei momentumok is kisimulnak, belevesznek a nagy egészbe. Sokan szeretik ezt a "zene lényegét" mutató, az "apróságok felett elsikló" "megbocsátó" típusú eszközöket, de ezek nem biztos, hogy alkalmasak arra, amit korábban írtam, hogy "zene szövetének, struktúrájának finomságait" megmutassák.
    Sokszor olvastam már itt is azt a -számomra értelmezhetetlen- fogalmat, hogy valami "túl részletező", ezért nem szeretik a hangját. Ilyen pl. a Beyerdynamic A20-as erősítője is, ami a maga igen precíz, aprólékos hangképével ellenben alkalmas arra, hogy megmutassa a két fejhallgató közötti fent említett különbséget.
    És ugyan nem tőlem kérte, hogy mutassak olyan zenét, amin "tetten érhető" a HD-650 ezen a területen mutatkozó többlet tudása, de talán nem veszi rossz néven, ha javaslok erre a célra egy felvételt: [Rogyion Scsedrin: Carmen Suite]

    [ Szerkesztve ]

    "A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

Új hozzászólás Aktív témák