Hirdetés

Aktív témák

  • Rover623

    félisten

    válasz Fiery #3393 üzenetére

    A DMI ugy altalaban hasznalhatatlan, tulsagosan pontatlan. Sok esetben me'g a slot-ok szama sem stimmel benne, es nem csak a regebbi, hanem a legujabb alaplapoknal sem sajnos.
    Rendben...igazad van, ti dolgotok...:DDD

    Kodek tipusat a Lapkakeszlet oldalon talalod, a deli hidnal
    Megtaláltam...:B Annyira nem vok elmélyülve az Everestben, még egyszer bocsi...

    PCI VPD-rol irhatnal tobbet, ilyen esetben (amikor total erdektelen, ismeretlen dolgot kerdeznek/kernek) nem igazan szoktam a guglit beizzitani, van ezer mas tennivalom De ha leirod mi ez es mire jo, utananezek, lehetne-e tenni valamit a jo ugy erdekeben
    Na ez gyenge volt Fiery...:DD
    Az Everest által megjelenített információk között rengeteg van ami a felhasználók 99%-nak totál érdektelen...;]
    Kit érdekelnek pl. a CPU fizikai információk? Nem mindegy hány milla tranyót bütyiztek bele? A fogyi is csak akkor lenne érdekes ha az aktuális állapothoz közelitő számolt értéket lehetne mondjuk kijelezni...de nem lehet...:U
    Szal a ''totál érdektelen'' megbukott...
    Ismeretlen? 97 óta része a PCI szabványnak...;)
    Az ezer tennivaló pedig tiszteletreméltó dolog (nekem is szokott lenni...talán nem ezer, de a száz is sok időnként:D), de te is tudod hogy ez gyengusz kifogás...kb. 5mp lett volna rákeresni (szerintem meg is tetted :P)...sokkal több időt töltöttél el azzal hogy megírtad a hsz.-t...:DD
    Csak hát tapasztalatból tudom: szarul esik bevallani hogy nem ismerted a dolgot...

    PHY: minden chipnel/vezerlonel maskepp kell elerni? Mert ha igen, akkor felejtos Ha nem, vagyis hasonloan muxik mint pl. az AC'97 vagy a HDA, akkor adhatunk neki egy eselyt
    Ez megint csak kifogás: az I2C vagy az AC97 sem kezelődik egyformán a chipseteknél...ez sem bonyolultabb vagy sokrétűbb ennél...;)

    I/O chip: razos tema, a 2E/2F es 4E/4F portokon turkalni nem mindig celszeru, konnyen leakadhat a rendszer tole. Es a felhasznalok 99.9%-at baromira nem erdekli az I/O chip tipusa, semmi jelentosege nincs...
    Meg a 26E, 15C, 164E, 398, 3F1, meg még egy rakás másik porton...:DD
    De valóban óvatosan kell bánni vele...a Toshiba laptopokon valóban hanyagolni kell a 2E birizgálását...de ennyi...;)
    Semmi jelentősége? Lásd VPD téma...:DDD

    primus inter pares

Aktív témák