Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _seth_

    veterán

    válasz Furix #33184 üzenetére

    Kezdő-közepes váz obival együtt 100-150e forintból lehetőleg újonnan?

    Nagy mozgástér nincs benne, ebből újonnan csak a belépő szint belépő alap obival fér bele, azaz Canon 1300D és 18-55-ös obi vagy Nikon D3300 és 18-55-ös obi.

    Makró, videó, profil(?), egy jó makró obi önmagában használtan minimum 60-70e forinttól indul, és akkor a többiről szó sem esett.

    Persze írhatnék bővebben is, de nem sok kedvem van az összes lehetőséget leírni.

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Furix #33184 üzenetére

    Én is hasonló kerettel kezdtem, de végül újként inkább 150 körül jönnek a kisebb obival. Nekem kellett az érintőkijelző, így elmentem nagyobb kerettel a 750D felé 18-55 kitobival és egy fix 50 mm-essel. (a végét nem akarom összeadni). Igazából azt akartam kihozni, hogy a 100k esélytelen, a 150k meg határeset. A Canon cashback akció is lejárt sajnos.

    Videózás terén én kicsit csalódott vagyok, kicsit többet vártam a géptől, de fotózás terén kompenzál minden téren.

    Más:

    Képeknél még mindig küzdök néha, hogy elé vagy mögé fókuszál a gép és így nem lesznek jók a képek. Még akkor is, ha a keresőben ott villan fel a kis kocka (kockák), ahova én szeretnék fókuszálni. Próbáltam az arckövetéssel vagy fixen a középső szenzort használva, de így is akadnak rossz képek. Ráadásiul nem is az van, hogy a kép szélére akarok fókuszálni, van, hogy a "cél" a kép közepén van, a gép meg a kép széle felé talál magának egy másik fókuszpontot. Igazából mindkét objektívvel előfordul, de nyilván a fix 50 mm-esnél többször, a kisebb mély-élesség miatt.

    Szeretnék egy tesztet csinálni, hogy oké-e a gép (lehet előbb kellett volna, nem tudom). Ezt próbálom követni. Letöltöttem a 2 ábrát és kinyomtattam. Ha jól értem röviden a lényege az, hogy a kép a falon és a gép egy magasságban legyen, továbbá a kép merőleges legyen a gépre. A tesztlap a kép 1/3-1/4-ét töltse ki. A fényképnél a lényeg a max rekesz és iso100, majd készítsek több képet. A lényeg az, hogy egy sem lehet, aminél rossz a fókusz?

    JohnyBlue: Én sem találtam külön borítást. Alin is 27 dodótól indulnak ezek.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák