Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Benny89

    csendes tag

    Félig OFF!
    Tapasztalt rajzolók/tervezők segítségét kérném!
    Kezdő fejlesztő (1,5 éves munkaviszony) vagyok egy közepes méretű cégnél. Többek között lemezmunkát is terveznem kell. A csoportvezetővel rendszeresen meggyűlik a bajom. Iskolában arra tanítottak (kényszerítettek, mert különben sose mentem volna át rajzból :D ), hogy sose méretezzem túl a rajzot. Itt a gyártásban mindig rinyálnak, ha egy méret "nincs megadva", azaz ki kéne számolni. Ezt nem tudom hova tenni, hogy most a volt tanáromnak volt igaza vagy a dolgozóknak van.
    A másik: ma elég csúnyán összevesztem a csopvezzel a csatolt rajzon. Rosszul hajtotta le az élhajlítós az alkatrészt, pontosan a másik irányba állt a hajtás. A csopvez természetesen védi az ő emberét, ezért velem szokott üvölteni. Mindig az a baja, hogy jelölöm a rajzon az élhajlítás külső oldalán kezdődő rádiusz vonalát. Ezt nézte be az emberkénk, úgy, mintha az nem egy rádiusz lenne, hanem már a hajtott él lemezszéle. A többi nézettel nem törődött már, persze erről nem szól a fáma. Erről kérdeznék tapasztaltabb tervezőket, hogy ez most így szabványos, nem szabványos, jó, nem jó?
    A másik kérdésem, hogy máshol is ellenségesen állnak az emberhez a fizikai dolgozók? Én mindig meghallgatom őket, normálisnak tartom magam, nem üvöltözök, nem kapkodtatok, elnézek dolgokat, de ennek ellenére elég sűrűn ellenem fordulnak, tisztelet a kivételnek, velük imádok dolgozni. Én vagyok rossz helyen, vagy Magyarországon általános az, hogy aki többet keres, az haljon meg? :Y

Új hozzászólás Aktív témák