Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    válasz Linda8 #918 üzenetére

    nekem a tanfolyam kiválasztásával a legnagyobb gondom az volt, hogy rájöjjek, hogy mi lesz jó nekem...milyen ágazat lesz az, ahol a tanfolyam végaztével el tudok helyezkedni. Valahogy ezért is nem a könnyűgépkezelő mellett döntöttem (pl. targonca), mert kaptam egy választ egy raktárosi munkakőr megpályázásáról. Abban jelezték, hogy mivel raktározási, készletnyilvántartási tapasztalatom nincs, ne is álmodjak ilyen munkahelyről...

    középfokú informatikai végzettséggel, minimális szakmai tapasztalattal, nemigazán van esélyem elhelyezkedni egy túltelített területen
    informatikai képzések nincsenek a tanfolyamok között, maximum a számítógép használói tanfolyam...tehát felsőfokú (akár okj-s) tanfolyamra, ami segítene az elhelyezkedésben, nincs lehetőségem

    Anno szerettem volna motorkerékpár szerelő tanfolyamra jelentkezni...a munkaügyi támogatta volna, de mivel 2 éve csak 1 jelentkezőjük volt, ezért nemindítanak ilyen tanfolyamot, legközelebb csak győrben. De ha találok olyat, aki akreditált képzést tud folytatni, akkor szívesen támogatnak, akár egyedi rendszerben is...nesze semmi fogd meg jól

    Hamarosan megszűnik a munkaügyi központoknál a mostani képzési rendszer és kizárólagosan a Lépj egyet előre elnevezésű program fog menni. Ennek az a lényege, hogy az unió hatalmas lóvét nyom bele, de ha már valakinek szakképesítése van, akkor csak ráépülő képzésre jeletkezhet.
    Tehát az én esetemben semmire...bezzeg akinek 6-8 oszt. általánosa vagy egy érettségije van, az akár Logisztikusnak is tanulhat. Ja és mindemellett ösztöndíjasak a képzések.
    Én meg dögöljek meg, nekem semmi nem jár a tanfolyam idejére...
    A minap amikor bentvotlam a munkaügyiben, egy 52 éves úriember szeretett volna vagyonőr tanfolyamra jeletkezni, de mivel ez már csak ebben az új programban indul, így semmi esélye nem volt, hogy bekerüljön. Van neki egy középfokú technikumi műszaki eladói végzettsége, dízel/akkumulátoros targoncavezetői jogosítványa. A kora miatt nem veszik már fel sehova és még tanfolyamra sem mehet (az ő szakmályára sem épül semmi).

    Egy normális tanfolyam/képzés rendszert szeretnék, semmi mást :(((

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák