Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lac14548

    aktív tag

    nagyon úgy tűnik, hogy HP C4780 multifunkciós nyomtatóm beadta a kulcsot.
    Letelt a garancia egy fél éve és be is döglött.
    Egyszerüen nem bírom müködésre bírni.

    (esetleg valakinek tapasztalata ezzel a tipussal?)

    Kinéztem a következőt:

    Canon Pixma MP 495

    Erről vélemény?

    /Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

  • lac14548

    aktív tag

    válasz zka67 #2003 üzenetére

    A driver telepítés nem megy...
    se usb-n se wifin nem látja a gép a nyomtatót
    Eljut odáig a telepítő, hogy válasszak usb-n vagy wifin keresse meg, de csak egy üres listát ad, hogy abból válasszak.
    Már felraktam a legújabb drivert, a hozzá kapott CD-set, de mindegyik csak addig jut.
    Azt javasolja a telepítő, hogy adjam hozzá utólag, de akkor se látszik a nyomtató.
    Se usb-vel, se wifin.
    A windows 7 ben a nyomtatók közé bekerül (eszközök és nyomtatók), mint nyomtató és fénymásoló eszköz, de sárga felkiáltójeles. A tulajdonságait lekérve nem kapok semmit, szinte üres, még azt se tudja, hogy HP...
    A hibaelhárítás nem talál megoldást.

    A legfurább az, hogy ez a nyomtató már múködött több mint egy évig (áprilisban járt le a gari), egyszer csak nem látta a gép wifin keresztül, ezért kezdtem el újratelepíteni a drivert.
    Nem emlékszem, hogy bármiféle trükk lett volna annakidején a telepítéssel, szerintem simán ment. Most nem akarja.

    Már ráment összesen 5-6 órám és még mindig nem "található nyomtató".

    Nem most látok számítógépet először, de ez kifogott most rajtam.

    /Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

  • lac14548

    aktív tag

    válasz zka67 #2005 üzenetére

    üzemképes

    fűt zenél világít

    csak a gép nem látja

    /Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

  • lac14548

    aktív tag

    válasz zka67 #2007 üzenetére

    A gép usb portja jó, igaz?

    igen

    Kipróbáltad más eszközzel, működik.

    igen

    Nem a billentyűzettel van egy portra dugva, ugye?

    laptop, úgyhogy nem

    Kihúzott usb-vel telepíted a szoftvert, remélem.

    persze, csak akkor dugom rá amikor szól a telepítő

    A kábel jó, ugye?

    a kábel a gyári amit adtak hozzá, egyszer volt használva

    Kipróbáltad másik (új) kábellel, ami nem hosszabb 3m-nél?

    nem, mert nincs itthon és a gyárinak jónak kell lenni

    Nem usb3-as a port, ugye?

    nem, usb 2.0

    További ötletek? :)

    /Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

  • lac14548

    aktív tag

    válasz zka67 #2009 üzenetére

    igen, most majd azt próbálom, hogy másik gépre kötöm (de itthon csak 1 van, így körülményes)

    Jó lenne, ha jó lenn, mert nem vettem olyan rég, ráadásul 20ezernél is több volt akkor...
    Annyit meg nem nyomtattam vele, hogy ezt kellene csinálnia.
    Persze garancia az már nincs. Szervizbe meg ha elviszem, akkor csak az hogy otthagyom az kerül 5000 forintba. És akkor még meg se nézték.

    A múltkor hallottam egy olyan "városi legendát", hogy a nyomtatókba (és egyéb elektronikai eszközökbe) be van építve egy chip ami számolja az időt és a garancia lejárta után megöli a gépet. Állítólag ahhoz, hogy ez a chip müködjön be van építve egy kis akkumulátor a paneljára. De -szintén állítólag- valami orosz programmal ki lehet iktatni ezt a chipet, hogy ne tudja mérni az időt, így hosszabbítva meg az élettartamot.

    Hogy mi igaz ebből nem tudom, de így tönkremenni egyik pillanatról a másikra, mindenféle külső beavatkozás nélkül... Ilyet még nem tapasztaltam.

    Próbálkozok még vele, hátha sikerül életet lehelni bele.
    Ha nem akkor megy a kukába (és HP-t többet nem veszek).

    kösz az ötleteket

    /Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

  • lac14548

    aktív tag

    válasz zka67 #2011 üzenetére

    nekem se volt eddig vele semmi bajom, meg voltam elégedve vele. eddig.
    elvinném én szervízbe, mert ugye újat minimum 15-18ezerért kapok
    ha ezt meg tudnám javíttatni 8-10ezerből, úgy még megérné, egyébként nem

    Ha valami mechanikus hibája lenne (mint írtad szétcsúszott valami), azt még meg tudnám csinálni, de IC-t már nem cserélnék főleg, hogy azt se tudom melyik az amit ki kellene.
    De mivel a nyomtató nem volt mozgatva több mint egy éve így a szétcsúszó alkatrész sem lehet a hiba oka (szerintem).

    mindenképpen kipróbálom másik gépre telepíteni
    vagy másik kábellel (bár nem ennek a hibájára gyanakszom, mert eddig wifin volt használva)

    ha ott se jó akkor nem én vagyok a hülye
    elviszem szervízbe, letszek egy tizest az asztalra és megmondom, ha ennyiből megy a javítás akkor kérem, ha nem akkor nem.
    A hiba feltárására nem akarok 3-4ezernél többet adni.

    /Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

  • lac14548

    aktív tag

    válasz lac14548 #2012 üzenetére

    a másik kábellel se csatlakozik sajnos

    az eszköz hozzáadásánál , miután kiválasztom, hogy kábellel csatakoztatom, nem veszi észre hogy bedugtam és nem csinál semmit... :(

    másik gépen a hétvégén kipróbálom

    vagy egyszerüen veszek egy másikat

    A Canon PIXMA MP495 tipust néztem ki.
    Vélemények erről valakinek?

    /Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

  • lac14548

    aktív tag

    válasz zka67 #2011 üzenetére

    A nyomtatónak semmi baja. Linuxon müködik. A driverrel van a probléma, valamiért összeveszett valamelyik windows frissítéssel. Próbáltam leszedni őket, de sajnos nem lett jó továbbra se. Megnyugtat viszont az a tudat, hogy másnak is ugyanez a problémája. Amerikában, valamely spanyol nyelvterületen. A HP problémamegoldó fórumán már nem egy ilyen bejegyzés van.

    http://h30434.www3.hp.com/t5/Printer-All-in-One-Install-and/HP-Photosmart-C4780-Driver-not-found/m-p/839325

    Persze ilyen fórum magyar nyelven nincsen... Sőt semmiféle módon nem lehet hozzájutni HP-s email címekhez, hogy kapcsolatba lépjen a felhasználó a céggel. Ahhoz, hogy emailt írjak meg kell adni a termék sorozatszámát és egyéb adatokat. Az ellenörzés során kiderül, hogy a termék már nem garanciális, tehát már nem jár a terméktámogatás.

    Nem tud valaki magyar HP-s support email címet?

    /Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

  • lac14548

    aktív tag

    HP C4780 nyomtató csúnyán nyomtat. A mellékelt képen látszik.

    Mi lehet a hiba?

    Szoftverből tisztítás volt, patron letakarítás szintén.

    /Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

Új hozzászólás Aktív témák