Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Tristis #536 üzenetére

    Mennyi hülyeség... szemezgetek :)

    - Aki otthon nyomtat képeket eredeti patronnal az marha!

    Kivéve ha a kiszámíthatatlan laborgép, a laboroson milyen gatya van, belenyúlnak-e a képbe igen/nem, lenyúlják-e a képedet stb stb stb eltántorít ettől. Most komolyan, 10x15-ben van vagy 10 ft-tal többen otthon egy kép. Cserébe a színkalibrált monitoromon én csinálom meg a képet, és kb fél perc alatt a kezemben van.
    Ha nagyobb méretben akarsz nyomtatni (pl A/4, A/3+, esetleg A/2) erre laboros alternatíva nincs, ha meg máshol csináltatod, akkor megint kezdhetsz szívni a kalibrálással.
    Persze ha a "hugi elfújja a gyertyát a tortán és szépen büfiz" c. képekre gondolsz, akkor nem szóltam. Egy fokkal igényesebb esetben magadnak kell megcsinálni, mint ahogy anno a fekete-fehér képeket magad hívtad és nagyítottad.

    - Normális ember vesz scannert és nyomtatót külön!! (Aput már nem tudom ilyenekre idomítani

    Kivéve, ha komoly(abb) felhasználásra lesz, pl irodába, ahol pl fénymásolóként, és faxként is funkcionál az adott eszköz. Érdekelne pl egy másolás a különálló szkennereddel és nyomtatóddal számítógép nélkül :DDD
    De otthon is, le kell másolni egy oldalt. Van egy egybeépített gépet, beleteszed, megnyomod a gombot, fél perc és kész. Van külön szkennered és nyomtatód, bekapcsolod a pc-t, elindítod a szükséges programokat (jé, közben épp frissít a víruskereső), szkennelsz, méretezel, elindítod a nyomtatást, ja arra is figyeljünk, hogy kb méretarányos legyen... Mi az a tíz perc, negyed óra, és már kész is. Ha közben a pc nem fagyott le.

    - Ezt a Brother-t mög nééé!!!!!!! Mer hoki

    Ez volt a hsz legszakmaibb része.


    Ja és utoljára... Aki eredeti patront vesz tintasugaras gépbe, az komplett hülye :P Akkor már vegyen lézert, mert 2000 oldalon belül csúnyán megtérül az ára.

    Jé tényleg. Az irodai tintasugarasunkba 6600 ft egy fekete patron. Gyárilag szerintük 2500 oldalt bír, na annyit nem, de 2000-2200-at igen. Van vagy 3 ft-os lapköltség a tintát nézve. Lézerrel mennyi lenne? Mert van egy lézerünk is még régebbről, sokkal olcsóbb, mert a 4000 oldalt tudó tonere 23000 ft-ba kerül. Ja, elszámoltam magam, hogy így majdnem a 3x-osa a lapköltség? Cserébe színes az inkjet.
    Sajnos annyi sztorit olvastam már a netes fórumokban az utángyártott, és töltött patronokról és tonerekről... Belefolyik/beszárad, rondán nyomtat, stb. Elképzeltem, annyra kínos és égő lenne, ha itt az irodában ülne az ügyfél, nyomtatnám ki a cuccait, és azt mondanám: Öööö egy kicsit várni kéne, mert a pudvadék patron épp belefolyt a nyomtatóba, mindjárt kigányolom, teszek bele másikat, feltakarítom a szemetet, fél óra és már nyomtatom is ki!
    Otthon szintén elképzelhetetlennek tartom, hogy:
    - a kevés szabadidőmben ha valamit ki kell nyomtatni, akkor azzal még töltéssel gépészkedjek, esetleg kárelhárítással foglalkozzak lásd fent,
    - ha egy képet ki szeretnék nyomtatni amit a kb egy autó árában benne lévő fotós felszerelésemmel készítettem a világnak egy olyan helyén, ahova az életben csak egyszer jutok el (pl Niagara), és ott szívok az undorító színekkel az utángyártott tinta miatt, elpazarolva egy kiváló és nem különben drága inkjet papírt
    - ki kell dobnom a nem túl olcsó nyomtatómat, vagy a fejet, mert a nem gyári tinta miatt a garanciának pááá, kis aranyom pááá, nem zavarom pááá, akkor is kicsit morcos leszek.

    Szóval, mielőtt általános sarokigazságokat fogalmazol meg, írd oda az elejére, hogy a tanácsok csak garázs-felhasználásra vonatkoznak, és csak olyan, jellemzően igénytelen beállítottságú emberek fogadják meg őket, akik nem látták még be azt a régi bölcsességet, hogy mindig az olcsóbb a drágább...

Új hozzászólás Aktív témák