Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dannynet

    tag

    válasz rakal #9589 üzenetére

    Köszönöm ismételten a hasznos információkat! :)

    Pénteken beszereztem a Trava által linkelt ,,SnowyWindOSX"-et, de sajnos miután kicsomagoltam a .zip-et, a kapott ISO DVD-re írásakor hibaüzenettel elszállt az Ulead és a Nero DVD író program is... ennek ellenére csak erőltettem a lemezre írást, aminek a következménye egy használhatatlan diszk lett. :DDD

    No mindegy, megpróbálom újra levadászni ezt a ,,HavasSzeles" OSX-et, hátha ezúttal szerencsém lesz...

    Más: kilencedik napja vagyok tulajdonosa egy Wind U100-asnak, röviden tartanék egy élménybeszámolót.

    Nem akartam többet a 2,8 kg-os Asus K50AB notebookomat cipelgetni, mert szerintem hosszú távon nem bírta volna a gyűrődést, ráadsásul az akksija csak 1,5 órás működést biztosítottt wifi-s netezés mellett... Szóval az Asus noti asztali géppé lényegült, egyébként is nehézkes volt a hozzá csatlakoztatott kábeleket minden nap kihúzni-bedugni a szállítás kedvéért.

    Korábban már volt egy Toshiba NB100-as netbookom, de azzal nagyon nem voltam megelégedve, mert pár hét használat után sem tudtam megszokni a pici, összezsúfolt billentyűzetet, ráadásul a processzor -az aktív hűtés ellenére- rendszeresen 110 C° fokra melegedett. Sajnos az akksija csak 2,5 órás működést biztosított wireless internetezéskor, úgyhogy eladtam a készüléket.

    No elég volt ebből a sok blablából, bocsánat. :D

    Szóval az egyik helyi számítástechnikai üzletben megláttam a Wind-et és nagyon megtetszett, főleg mikor megtudtam hogy a nagyobbik, hat cellás akkumulátorral van felszerelve, ami a akár 4,5-6 órás üzemelést is biztosíthat. Bár Pesten olcsóbb lett volna megvásárolni mint Pakson, de azért a 79990 Ft-os vételár nem volt annyira vészes.

    Tehát a tapasztalatok:

    Pozitívumok:
    -nagyon kényelmes és használható méretű a billentyűzet, bár a számbillentyűk környékén hajlamos a hullámzásra,
    -az LCD fényereje bőven elég, félgázon is kitűnően olvasható a képernyő,
    -a telepes üzemidő is egészen kellemes, 4-6 órán keresztül használható egy feltöltéssel a netbook,
    -a touchpad és az "egérgombok" apró méretük ellenére jól funkcionálnak,
    -az én példányom bírja a 24%-os túlhajtást is. ^^
    -az LGXFanTray alkalmazással csendben lehet tartani a ventilátort.

    Negatívumok:
    -a beépített wi-fi kártya (Ralink RT2700E) sajnos nem áll a helyzet magaslatán. Az előző hordozható számítógépeim egyikének sem okozott gondot otthon a vezeték nélküli hálózatra kapcsolódás. Sajnos a Wind-nek lecsukott fedéllel (éjszaka zenehallgatáskor így használom a netbookot) akadnak problémái a hálózati kapcsolat fent tartásával.
    -a 9 napos Wind hűtőventilátora időnként kezd "zörr-morr-kerrrr" hangokat hallatni; -azt gondoltam hogy ez csak a korai szériák hibája volt, nos tévedtem.

    "Röviden" egyelőre ennyi tapasztalatot szereztem. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák