Hirdetés

Aktív témák

  • Mr Dini

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Egy újabb, számomra hatalmas mérföldkőhöz értem el, mégpedig sikerült összedobni egy Csomaglistából is telepíthető csomagot, méghozzá a miniDLNA 1.1.5-ös verzióját. :)

    Nos, az alapja egy teljesen statikus miniDLNA bináris, ami azt jelenti, hogy nem szükséges terminálban kalózkodni és függőségeket hajkurászni. Viszont, a miniDLNA már rég nem támogatja a statikus buildelést, nomeg pl az ffmpeg (a br2 verzió) dinamikus lib-eket tartalmaz, ami erre a célra teljesen használhatatlan... Így gyártanom kellett egy statikus ffmpeg-et, majd átírtam a forráskódot, hogy leforduljon statikusra.

    A csomag készítése kb 8 órát vett igénybe (persze nem egyhuzamban csináltam):

    - FFmpeg fordítás 2 óra 17 perc
    - még egyszer le kellett fordítani, mert rosszul konfigoltam fel, második nekifutásra végzett 2 óra 23 perc alatt :DDD
    - FFmpeg gyomlálás kb 30 perc
    - miniDLNA újraírás, na ez nem is tudom, mennyi időt vett igénybe, de rengeteg meló volt vele...
    - miniDLNA fordítás ~10 perc talán
    - gyomlálás, jogok rendberakása ~10 perc
    - Start szkript írás másfél óra :Y (csak azért, mert rengeteget szenvedtem pl a user létrehozással, illetve minden egyes módosításnál újra kellett gyártani a csomagot, becsomagolni, feltenni a repóba és rendberakni az MD5-öt)

    Hát szóval nem valami egyszerű dolog, mindezt kézzel összerakni... Sokkal kényelmesebb az FFp, ahol a sok szkript megoldja helyettem a dolgot... :D Illetve az nls-t, tehát a több nyelv támogatást muszáj volt letiltanom...

    Mindenesetre nagyon örülök, hogy sikerült és remélem annak is megjön a kedve a Twonky lecserélésére, aki eddig nem tervezte leváltani! Hiszen tényleg pár kattintással telepíthető (MetaRepóval).

    Akit érdekel és szeretne béta tesztelő lenni, az telepített MetaRepository-val meg kell, hogy látogassa a http://nas ip címe/pkg/MetaRepository/pkgcgi.cgi oldalat és itt hozzá kell adnia ezt a linket a legfelső dobozba:

    http://users.atw.hu/mrdini/zypkg-repo/

    Majd rá kell menni az Apply gombra és elméletileg meg fog jelenni a NAS webes felületén, mint telepíthető csomagnak a miniDLNA.

    A telepítést követően pedig a csomag mellett ott lesz a státusz felület linkje. Erre kattintva, vagy manuálisan felkeresve a http://nas ip címe:8200-as címet, bejön a status felülete is.

    Egyébként a miniDLNA konfig a /usr/local/zy-pkgs/etc/minidlna.conf nevet és elérési utat kapta. Itt lehet módosítani a beállításain. Eredetileg szerettem volna neki egy, a NAS webGUI-ján is elérhető grafikus konfig oldalt csinálni neki, ahol pl a scannelt mappákat lehetne beállítani, de a ZyXEL nagyon "parasztos" kódjain nem tudtam kiigazodni, így ezt egyenlőre jegelnem kellett.

    Ja, és még valami fontos! A csomag nem biztos, hogy működik 5**-on, illetve a 326-on a változtatott elérési utak miatt. Jó lenne, ha valaki kipróbálná, hogy mégis működhet-e a dolog... :U Illetve azt sem tudom, hogy a konfig fájlban használt /mnt/HD_a2 elérési utat az FFp hozza-e létre, vagy az fw. Mert ha az elöbbi, akkor kénytelen leszek kicserélni a csomagban /i-data/md0-ra az elérési utat, ami azt jelenti, hogy a frissebb nasokon 100%, hogy nem fog menni. Vagy beleírhatom a miniDLNA kódjába, hogy ellenőrizze ezt, de ez még a jövő zenéje, majd meglátjuk!

    :R :R Hatalmas köszönet barmalej2-nek és Mijzelfnek! :R :R

    Sok sikert hozzá, remélem menni fog!

    Ui.: az alap pingvines ikon lecserélésére várok javaslatokat! :D

    [ Szerkesztve ]

    Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

Aktív témák