Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz toth87 #15622 üzenetére

    "olvastam erröl a sansáról hogy a hangminösége rendben van,de nem tul hangos,nekem meg az fontosabb lenne."

    Ha megfogadod a tanácsomat, akkor nem hallgatod túl nagy hangerőn a lejátszódat.

    Ugyanis már viszonylag rövid távon is maradandó halláskárosodást szenvedhetsz el amiatt.

    Nekem szerencsére még meglehetősen jó a hallásom, de a legmagasabb frekvenciatartományokat már nem úgy hallom (teszteltem), mint tinédzser koromban.

    Ez pedig nem (csak) annak köszönhető, hogy azóta ~20 évet öregedtem, hanem annak is, hogy akkor utcán, sportolás közben, sőt gyakran otthoni zenehallgatásnál is állandó jelleggel ott "lógott" a fülemben a SONY Walkman fülhallgatója. A lejátszón a "mega bass" mindig be volt kapcsolva, a kazettáról pedig a fülembe "üvöltött" a Metallica, s hasonló stílusú zenék.

    Én is azt kedveltem, ha az utcán egy árva zaj nem szűrődött be miközben zenét hallgattam.

    Ma már, felnőtt fejjel, ennyi év távlatából tudom, hogy ez minden szempontból helytelen és felelőtlen dolog.

    Amennyiben a fórumos nick-edben olvasható "87" a születési évedre utal, akkor talán még nem késő megfogadnod ezt a tanácsot. Persze csak ha érdekel.

    Egyébként természetesen azt teszel ezzel a tanáccsal, amit jónak látsz. :)

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Olvasgattam ezt a témát, s látom, hogy írnak ide a téma szakértői. A segítségeteket kérem.

    Ugyanis rég óta keresek egy megbízható MP3 lejátszót. Általános zenehallgatásra (utcán, utazások alatt, stb.), de sportolás közben is használnám.

    A legfontosabb kritériumok, amelyeknek jó, ha megfelel:

    - Minőségi kivitel, strapabíróság
    - A lehető legjobb hangminőség
    - Övre csiptetési lehetőség
    - Jól kezelhető, átlátható menü
    - Az ára maximum 20.000 forint legyen
    - Szabadon állítható EQ
    - Viszonylag hosszú lejátszási idő

    Pár kérdés:

    1. Nem tudom, hogy jelenleg mi képviseli a legjobb hangminőséget!? :F Pár éve volt a HWSW portálon egy "nagy MP3 lejátszó teszt", ahol a Philips és Creative lejátszókat hozták ki ebből a szempontból győztesnek. Most mi a helyzet ezzel kapcsolatban?

    2. A Sony lejátszók is jól szerepeltek (nem egy Sony Walkman-t "koptattam" el az elmúlt 20 évben), de nem szimpatikus, hogy csak speciális, saját fájlformátumot kezel. Még mindig így van, vagy már MP3-akat is lejátszik?

    3. Nem tudom eldönteni, hogy a beépített akkumlátoros változat, vagy az elemes jobb-e!? Előbbi praktikus, mert nem kell cserélgetni, viszont ha "elfárad", akkor a lejátszót is ki lehet dobni vele együtt. Ráadásul az utóbbi oldalakon sokan panaszkodnak a SanDisk lejátszók gyári aksijára, hogy hamar lemerül.
    A tölthető elem viszont azért szimpatikus, mert nincsen a lejátszóhoz "kötve". Ráadásul egy 2700 mAh-s SANYO Eneloop elég jó választásnak tűnik.

    4. Én a zenéimet mindig előadók (azon belül albumok) mappái szerint csoportosítom. Van olyan lejátszó, amelynek menüje tudja mindezt?

    Fentiek alapján mely gyártók melyik modelljeit tudjátok ajánlani?

    Előre is köszönök minden segítséget!

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Köszi az eddigi info-kat srácok! :R

    A helyzet az, hogy még megvárom, amíg kapok néhány választ a fent feltett kérdéseimre, mert egyelőre még tényleg elég bizonytalan, hogy milyen irányba érdemes "elmozdulnom", amikor valamelyik MP3 lejátszót kiválasztom.

    Szóval továbbra is megköszönök minden hasznos segítséget az itt ismertetett elvárásokra, valamint feltett kérdésekre vonatkozóan.

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

    1. Igen, természetesen a "lehető legjobb hangminőségre" a 20.000 forint alatti árkategóriában gondoltam. Amit ki lehet hozni ennyiből, az a lehető legjobb legyen. Állandó, otthoni zenehallgatásra úgysem az MP3 lejátszómat használnám.

    2. A SONY lejátszók még mindig nagy kérdést jelentenek számomra. Sokan dícsérik őket (s tulajdonképpen nem véletlen, hogy kb. 16-17 évig használtam a walkmanjeit a cégnek).

    Jól értem tehát, hogy most már "direktbe" is kezelnek MP3-at? Nincsen semmi konvertálás?

    Ebben az árkategóriában melyik SONY lejátszókat érdemes a fentebb ismertetett szempontok alapján megtekinteni?

    3. Az elem vs. beépített akku kérdése.... Elég bizonytalan vagyok. Egyrészt a SANYO Eneloop tényleg bitang jó (jelenleg a legjobb) a tölthető elem kategóriában, másrészt akár már csak a topic-nak ezen az oldalán is nagyon sokan panaszkodnak a Sansa Clip+ beépített aksijára! :F

    Ez eléggé elbizonytalanít. Egyeseknek a nemrég vásárolt lejátszójában már rossz az akkumlátor... ez nem jó. :(

    4. Rögzíthetőség és strapabíróság szempontjából egyébként annyi lenne a követelmény, hogy szobabiciklizés, kocogás közben a nadrágomra, vagy nyakba csíptetve stabilan a helyén maradjon. Nagyon "csapatni" (terepfutás, sziklamászás, stb.) nem fogom azért. :N

    Továbbra is hálásan köszönök minden hasznos észrevételt! :R

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz SunSoul #15715 üzenetére

    De, de! Természetesen megnéztem akkor is, és köszönöm az ajánlást! :R (Azért is írtam fentebb, hogy köszönöm mindenkinek a javaslatot, hozzászólást.)

    Alapvetően szimpatikus is (bár dizájnra nem feltétlenül az én stílusom... még a fekete is túl "diszkós", én pedig egy hard rock/metal muzsikus volnék, vagy mimanó... ;) )...

    De azt vártam, hogy valaki mond majd bővebben pár szót általában véve a SONY lejátszókról, s akár a konkrét típusról is.

    Tényleg minden tanácsot, észrevételt köszönettel fogadok, s megszívlelek.

    Annyira nem sürgős a döntés... ha már ilyen sok évet kibírtam MP3 lejátszó nélkül, akkor tényleg szeretném a lehető legjobban elkölteni az erre szánt pénzt.

    Szóval tényleg bátran írjatok minden véleményt, tesztet, személyes tapasztalatot, mert az mind segít nekem a vásárlási döntésben. :K

    A "Sony Center" az Budapesten van? Az annyiban problémás kicsit, hogy alapvetően nem sűrűn járok a fővárosban. Csak ezért pedig nem szándékozom 4.000-5.000 forint utazási költségen felutazni.

    Nálunk, Szvfáron pedig nem sűrűn vannak sajnos ilyen bemutatótermek! :(

    (Esetleg a Media Martk-ban lehet közelebbről megnézni az ilyen elektronikai berendezéseket, de bevallom, ott nem néztem meg, hogy milyen a kínálat. Holnap benézek oda is.)

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz SunSoul #15717 üzenetére

    Annyira nem ragaszkodom. De akkor mi a helyzet most ezekkel a "hibás" Sansa lejátszó aksikkal? :F

    Nem lenne jó belefutni egy ilyenbe, ha és amennyiben arra esik a választás!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Köszönöm mindenkinek az eddig született segítő szándékú hozzászólást! :R

    Továbbra is várva a segítséget ebben a témában...

    1. Egyre jobban elbizonytalanít, amit a Sansa lejátszók aksijáról írtok itt sokan. :( Nem jó, ha nagy esély van arra, hogy eleve egy gyári hibás példányt fogok ki, ráadásul a 8-10 óra üzemidő sem mondható soknak. (Kifejezetten kevésnek tartom.)

    2. Örülök, hogy a SONY lejátszók szakértői is hozzászóltak, de nem egészen világos számomra, hogy most melyik NWZ modell érdemes a figyelemre, s melyik nem.
    A nekem ajánlott NWZ-E464 típusra például igen?

    3. A Philips, Creative és iAUDIO cégek termékei közül tudtok ajánlani olyan modelleket, amelyek megfelelőek lehetnének?

    4. Amennyiben az eredeti szempontjaim kiegészülnek annyival, hogy fontos a hosszú üzemidő, a ~20.000 forintos limitbe belefér egyáltán bármelyik jelenleg kapható lejátszó?

    5. Amennyiben nem fér bele, úgy mennyire kellene kitolnom a vételi ár felső határát, hogy egy jó MP3 lejátszóm legyen?

    Köszönök továbbra is minden segítséget! :K

    Üdv: Piftuka

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Bodor #15802 üzenetére

    Köszönöm a választ! ;)

    Az övcsíptető hiánya miatt nem megfelelő, ráadásul nagyon drága. (Az előző modellek is 30.000-40.000 forintnál indulnak.) :(

    Tudnátok segíteni még ezzzel kapcsolatban?

    Tényleg minden segítségért hálás vagyok! :R

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Legyetek szívesek, s segítsetek még nekem ebben a kérdéskörben!

    Előre is köszönöm!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Bátorkodom ismételten, sokadszor feltenni a kérdéseimet...

    Tényleg hálás lennék, ha valaki legalább pár szóra méltatna és válaszolna!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Bodor #15971 üzenetére

    Félreértés ne essék, az eddigi segítséget köszönöm! (Eddig is megköszöntem.)

    Viszont azon hozzászólások döntő többsége a SanDisk termékeinek ajánlására korlátozódott.

    Én viszont azóta is figyelemmel kísérem ezt a topic-ot, és azt kell mondjam, hogy túl sokan panaszkodnak a mostanában vásárolt Clip+ készülékek akkumlátorának hibájáról.
    Ezért szinte biztos, hogy nem fogok ilyet vásárolni, bármennyire is szimpatikus a készülék a többi szempontból.

    Szóval, a legutóbbi, és többször megismételt kérdésem arra vonatkozott, hogy a korábbi feltételeknek megfelelő, maximum 20.000 forint körüli áron megvásárolható SONY, Creative és Philips MP3 (vagy MP4) lejátszók közül melyik ajánlható és miért!?

    Melyik SONY modell számít jónak?

    A Philips GoGear Raga és Vibe készülékek mennyire számítanak jónak hangminőség, minőség, kezelhetőség, stb. szempontjából?

    Ezekről még senki nem írt.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Argos #15974 üzenetére

    "Nem tudom mi lehet a gond a Clip+ -k akksijával - hacsak nem user error ugye - de nálam semmi gond vele."

    Nézd, elég csak pár tucat hozzászólást visszaolvasnod, s láthatod, hogy igen sokan (a topic-ba író fórumtagok számához viszonyítva) írnak arról, hogy a nem régen vásárolt Sansa lejátszóik akkumáltorának milyen hibáit tapasztalták szinte azonnal, vagy viszonylag rövid időn (hetek, vagy néhány hónap) belül.

    Ne fogjuk már az ilyen dolgokat arra, hogy a "felhasználó hibája".

    Ez engem azokra az időszakokra emlékeztet, amikor pl. a Chieftec kihozott egy "legendás" igen hamar elfüstölő tápegységet, amelynek gyártási hibáját mag a cég (és az összes szerviz) elismerte.

    Az arányokat tekintve talán 1000 ilyen eszközből 970 garantáltan napokon, vagy heteken belül meghibásodott.

    Ennek ellenére az a maradék 30 szerencsés, akinek nem volt problémája vele a 970 "peches" felhasználónak hánytorgatta fel, hogy "biztos user error, mert nekem semmi gondom nincsen a tápegységemmel".

    Könnyen belátható, mennyire visszás dolog volt ez. (S az elmúlt évtizedből számos egyéb PC-s hardvereszköz - pl. volt egy ilyen LG CD író sorozat is - hasonló példáját lehetne felsorolni.)

    Nézd, én készséggel elhiszem azt, hogy az elmúlt években (nem tudom, mióta kaphatóak ezek a Sansa lejátszók) gyártott és forgalomba hozott készülékek akksijával semmi probléma nincsen. Ezt minden irónia nélkül mondom.

    Viszont könnyen elképzelhető, hogy gyártót/beszállítót váltottak (esetleg a gyártástechnológia és/vagy a felhasznált alapanyagok lettek részben, vagy egészben lecserélve), s ennek köszönhetően a most forgalomba került Sansa lejátszók zömének akksija hibás.

    Ennek függvényében írtam azt, hogy - ha és amennyiben így van, úgy - a topic címében immár erős túlzás az "ajánlott" jelzőt aggatni melléjük.

    Egyébként nem tudom elhinni, hogy Philips és/vagy SONY lejátszókkal senkinek nincsen az itteni közösségből tapasztalata!?

    Esetleg ez a "Sansa mánia" (kéretik nem megsértődni - annak, akit illet) elüldözött mindenkit innen, aki más márkák ajánlásában "érdekelt", helyesebben szólva hozzáértő?

    Amit látok, hogy manapság mindenkinek élből a Sansa Clip és Fuze lejátszókat ajánlja szinte mindenki.

    Pedig meggyőződésem, hogy számos egyéb gyártó terméke elterjedt a felhasználók között.

    S ezért bátorkodom továbbra is véleményt várni a 20.000 forint körüli Philips és SONY lejátszókkal kapcsolatban! Előre is köszönöm mégegyszer! :K

    (Csak kérem, írjon már valaki, akinek van tapasztalata ezekkel!)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz PHM #16024 üzenetére

    Köszönöm a válaszodat! Nekem 3 panasznál több rémlik, de nincsen jelentősége.

    A Philips lejátszóval kapcsolatban szinte minden érdekel.

    - Mennyire strapabíró?
    - Van-e hozzá csiptető?
    - 320 kbit/s-es MP3 fájlok lejátszása mellett mennyi a folyamatos üzemideje?
    - Mennyire áttekinthető/könnyen kezelhető a menürendszere?
    - Milyen módon lehet tölteni? USB-n keresztül?

    Egyébként voltam a Media Markt-ban, s megnéztem a Sony lejátszókat. Sajnos adott tudászint mellett a legdrágábbak közé tartoznak!

    Egyébként a SONY NW-ZB163FR.CEW és SONY NW-ZE363B.CEW modelleket néztem meg alaposabban, s meg is hallgattam őket.

    Jó hír, hogy (a www.argep.hu oldalt is átböngészve) a MM-ban a legolcsóbbak ezek a lejátszók. Legalábbis most karácsony előtt.

    A 163-as modell szimpatikus volt az USB kulcsokra hasonlító kialakítása miatt. Ettől strapabíróbb. Viszont éppen a kis méret miatti apró kijelző, és az egyetlen navilgáló kerék miatt a kezelhetősége kifejezetten körülményes és rossz.

    A 363-as még video-t is egészen jó minőségben játszott le, persze ez a funkció számomra nem lényeges.

    Sajnos egy messze nem felső kategóriás SONY "walkman" fejhallgatóval tudtam kipróbálni őket, de azt meg tudtam állapítani (az EQ állítgatása után), hogy kifejezetten jó a hangminőségük. Érdekes lenne egy teszt egy felső kategóriás fül-, vagy fejhallgatóval is.

    Az viszont nem derült ki, hogy a megadott ~18 órás lejátszási idő milyen fájlformátum, s milyen tömörítési ráta mellett érvényes!? :F Ezt jó lenne tudni.

    A másik - általános - kérdésem, hogy ezek a mai MP3 és MP4 lejátszók olyan akkumlátorral vannak felszerelve, amelyekre nyugodtan lehet "rátölteni"?

    Mert ezek a SONY modellek is rendelkeztek a "3 perces gyorstöltés" funkcióval (USB-n keresztül).

    Ezek szerint a médialejátszók akkumlátorai esetében nincsen olyan, hogy teljesen le kell meríteni őket a töltés előtt?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Mi a véleményetek erről a szettről? --> FiiO X3 Audio Zene-lejátszó MP3/FLAC 8GB fekete+Ajándék Sennheiser HD 419 fejhallgató

    (Forrás: www.edigital.hu)

    Eredetileg a jobb minőségű, "tizen-huszon-harmincezres" Creative, Philips, SANSA és SONY lejátszók között keresgéltem, de észrevettem ezt az akciót.
    Az X3-ról jó véleményeket olvastam, az ára külön is kb. ennyi, a fejhallgató pedig 15.000 forint körül vásárolható meg... (Persze nem tudom, milyen minőségű.)

    Jó vételnek számít a fenti szett? Kérlek, írjatok pro és kontra érveket nekem, indoklással!

    Köszönöm előre is!

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz szentkuti11 #22802 üzenetére

    Köszönöm a választ a FiiO X3 kapcsán mindannyiótoknak! :R

    Az a helyzet, hogy a hozzászólásom elküldése előtt rákerestem a termékre ebben a topic-ban, sok véleményt elolvastam, és azt is láttam, hogy meglehetősen szélsőséges a megítélése ennek az audio lejátszónak.

    Viszont önmagában ez a tény még nem jelenti azt, hogy számomra biztosan ne lenne megfelelő. Hiszen a preferenciarendezés szempontjai minden termék esetében, minden ember számára eltérőek. És ehhez adódik hozzá még az ízlésvilág, valamint a zenét megszólaltató, azt visszaadó eszközök esetében a fül sajátosságai és a hallás minősége is.

    Nyilván jó lenne meghallgatni, de erre esélyem sincsen, mert itt a közelemben nincsen olyan üzlet, ahol ez lehetséges.

    "A pro talán az lehet a rendszer mellett,[..] és az 1 év hazai garancia."

    Érdekes, hogy ezt mondod, mert éppen a jótállás az, ami meglepett. Egy ilyen árszínvonalba tartozó, profi audio lejátszó esetében elvárnám a min. 3, de inkább 5 év jótállást.

    (Mint ahogyan például a tápegységek piacán jellemző... a csúcsminőségre akár még 5 évnél is több jótállást adnak.)

    "Ez a rendszer valószínűleg egy elég mélytúlsúlyos, magasakat kevésbé visszaadó hangot tud produkálni, döntsd el Te, hogy ez neked előny, vagy hátrány."

    Ezt a fejhallgatóval együtt érted, vagy anélkül is ez jellemzi a lejátszót? Mert ha utóbbi, akkor biztosan nem nekem való.

    Én főleg dallamos, énekcentrikus rock és metal zenét, valamint musical-t hallgatok, és kifejezetten a dinamikus, széles spektrumú, kiegyenlített hangzást kedvelem.

    Nem csak mint a zenéért rajongó ember közelítek a témához, hanem énekesként, zenészként is, akinek a Jóisten különösen jó zenei hallást adott, így nagyon érzékeny vagyok ilyen szempontból a zenét visszaadó rendszer tulajdonságaira.

    "Nemrég volt szerencsém egy iBasso DX50+ Takstar Pro 80 kombóhoz, az már egy kategóriaugrás, de ott már gyakorlatilag 90-nél jársz.""

    Az a helyzet, hogy megnéztem, és külön az a lejátszó 25-30%-al drágább az X3-nál, annyit pedig nem tudok, és nem is akarok kifizetni egy médialejátszóért. :(

    (Sőt, ahogyan említettem, az X3-ra is csak a fenti "csatolt" akció miatt figyeltem fel. Mert amúgy ez a 60.000 forint nagyon sok, de mivel külön is kb. annyiba kerül, de a hozzá adott fejhallgató ~15.000-be, és egyébként is szeretnék vásárolni egy jó fejhallgatót, ezért gondolkodtam el rajta.)

    Megjegyzem, a DX50-et nagyon csúnya darabnak tartom, és az érintőképernyős megoldás nem szimpatikus. Az mindig egy plusz hibaforrás. Ismételten csak... 1 év garancia mellett... nem tartom jó "befektetésnek".

    Egyébként az itteni hozzászólásokban gyakran visszaköszönt az "X3 vs. DX50" téma, de én utóbbiról csak itt hallottam először.

    Rá kellett keresnem az interneten, hogy egyáltalán melyik cég terméke az a bizonyos "DX50", amit oly' sokan emlegetnek.

    Nos, az iBasso márkanév semmit nem mond nekem. Mit kell tudni róla? (Olasz cégről van szó?)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz #16820480 #22827 üzenetére

    "Azt tegyük hozzá, hogy sem az X3, sem a DX50 nem profi audiólejátszó, mondjuk a középkategóriát, illetve inkább annak az alját képviselik."

    Ejj, hát a fene megette, ha ennyi pénzért csak a középkategória alját képviselik ezek a lejátszók! :U

    "Ettől függetlenül most nem tudom így fejből, hog van-e olyan termék, amire 3-5 év garanciát adnak, szerintem nem nagyon."

    Nagyon nincs ez rendjén. Továbbra is azt gondolom, hogy ebben az árkategóriában már illik olyan minőséget produkálni, amelyre bátran vállalhat a gyártója több év jótállást.

    "Szerintem érdemes lenne meghallgatni a kiszemelt lejátszót is vásárlás előtt, erre van lehetőség több helyen is azért."

    Konkrétan hol?

    "Az iBasso egy kínai cég, ahogy a Fiio is, meg még elég sokan mostanában a feljövő márkák közül. Nem is tudnék most hirtelen európai gyárót mondani, akinek van értelmes terméke..."

    Szomorúan hallom mindezt! Pedig Kínán túl is van élet.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz kemcso #22845 üzenetére

    "Ha azt nézzük, hogy DX50-X3 kb egy kategória árban, a következő szint a DX90-X5. Efölött van hangban (és árban) az AK100-DX100 (HDP-R10), efölött a AK120 majd AK240 (és ott vannak még a Cowon, Sony, Hifiman stb DAP-jai, szintén minden árkategóriában). Akkor szted hol van a DX50? Közép alja..."

    Világos. :B Értettem már elsőre is, csak azon gondolkodtam, hogy ha a DX50 a középkategória alján helyezkedik el, akkor hová lehetne sorolni a ~20.000-40.000 forintos PHILIPS, SONY, COWON, stb. lejátszókat?

    Alsó kategória?

    Akkor a 10.000-20.000 forintos ársávban mozgó Transcend, Sansa, stb. lejátszók pedig a "belépőszint", és 10.000 forint alatt már csak "hulladékot" lehet vásárolni? :F

    "Nem ad senki sztem 1 évnél több garit, fogyasztói társadalomban élünk..."

    Ez igaz, ettől függetlenül pofátlanságnak tartom, hogy több száz(/ezer) EURO értékű lejátszók esetében - amelyeket nyugodtan nevezhetünk "luxuscikknek" - nem adnak sok év jótállást! :(((

    Pláne, ha az adott modellben még akkumulátort sem lehet cserélni...

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz #16820480 #22846 üzenetére

    "Meghallgatni vagy bizonyos boltokban tudod, ahol forgalmazzák (például pixel kft, hangbarlang), vagy olyan emberekkel érdemes találkozót szervezni, akiknek van itt a fórumról. Egész szép számmal akadnak már X3 és DX50 tulajok, de van már DX90 is a fórumon és AK100/120 is."

    Jól hangzik, de sajnos az ilyen szakboltok többsége Budapesten található! Az a helyzet, hogy felutazni "csak" különféle audio tesztek céljából, alkalmanként min. ~5.000 forintért nekem nem fér bele a lehetőségeimbe.

    Aláírom, hogy a személyes teszt szinte elengedhetetlen, de a fővárosba felutazgatni csak emiatt biztosan nem fogok.

    Majd azért körülnézek, hogy nálunk van-e ilyen üzlet. ;) Régen volt egy "Hi-Fi" üzlet, de ott azért nem olyan választékot lehetett találni - jellemzően erősítőkből, fejhallgatókból, asztali lejátszókból -, mint a legtöbb fővárosi üzletben.

    Jut eszembe... közületek bárki megfordul legalább bizonyos időközönként Székesfehérváron?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz #16820480 #22932 üzenetére

    "Fehérvárról BP-re 5 ezer forint? Jól elszálltak az árak mostanában..."

    Hát bizony drága a benzin. És az M7-esen haladva is ~130 km oda-vissza az út. És akkor a városban "kevergés" kilométereit még nem is számoltam bele.

    Sajnos vonattal sem olcsóbb! :( A retúr jegy ~3000-4000 forint járattól és helytől függően, és Budapesten helyi vonaljegyből is gyorsan elfogy 4 darab, vagy 2 átszálló egy piros-kék vonalon metrózással. Ha egyéb helyekre is kell menni (busszal, villamossal, trolival, metróval), még annál is több.

    Summa summarum: sajnos elég komoly költsége van egy ilyen útnak!

    "Esetleg egybe lehet szervezni valami más elfoglaltsággal, vagy ha mondjuk nem sürgős, akkor szerintem szeptember végén csinálunk újra egy füles találkozót, ott lesz sok érdekes dolog, ilyen lejátszók is, meg jó társaság, stb"

    Úgy szoktam tenni. :K (Plusz ha van rá mód, haverokkal autóval megyünk fel, máris megoszlik az útiköltség.)

    A találkozó jól hangzik, bár nyilván sok függ az időponttól is. Itt fogjátok megírni a részleteket?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Chuck Norris #23069 üzenetére

    "Nem vagyok szakértő de miért nem nézel egy ilyesmit:[link] ?"

    Erről az jutott eszembe, hogy nemrég bementem az egyik helyi műszaki áruházba, és egy fejhallgatót szerettem volna kipróbálni.

    Akkor ért a meglepetés, amikor a fent belinkelthez hasonló "Mini Hi-Fi" berendezések közül egyiken sem volt fejhallgató kimenet. (Nagyjából a kiállított 15 modell egyikén sikerült találni nagy nehezen.)

    Elképesztő!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz ku-cu #23373 üzenetére

    "Design olcsó koppintása = "perfect successor". A kínaiaknak Fiio-nak azért van egy stílusa."

    Így egymás mellett nézve őket nekem a bal oldali készülék dizájnja tűnik "olcsónak". :)

    "Szeretjük / nem szeretjük az almát, a zenelejátszó piac egy legendája búcsúzott."

    Ez vitathatatlan. Kár, hogy ez a lejátszó éppen abban volt gyenge, amiben a legjobbnak kellett volna lennie: hangminőség.

    Nekem személy szerint nem fog hiányozni.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz K1LLMy53Lf #34516 üzenetére

    "Nem vagyok tisztában AK árakkal, de netes keresés alapján jó ár: AK70 bőrtokkal 100k"

    Ez "beetetés" volt, vagy már el is fogyott? :F

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz kemcso #34558 üzenetére

    Nem. :N Egy hete hirdették meg, hogy azon az áron november 22-étől, a Black Friday akcióval lesz megvásárolható. (Nem is lehetett kosárba tenni még.)

    Most pedig már megint teljes áron van... :(

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Maxximus #34560 üzenetére

    Köszi az info-t! ;)

    Nálam egyet ért el mindezzel az üzlet: felkerült az "innen soha nem vásárolok semmit" listámra. :P

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Maxximus #34561 üzenetére

    Hát én az AK70-nel szemeztem, de így már tárgytalan.

    Bíztam benne, hogy lesz valami jó akció a Beyerdynamic DT-880-ra is, és akkor az remek páros lehetett volna. :K

    Ám valahogyan a Beyer az egyetlen fejhallgató márka, amire szinte soha nem akcióznak.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák