Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 4Grider

    nagyúr

    válasz taranis #11450 üzenetére

    Valószínűleg a többséget nem lepi meg, hogy falon/szigetelőanyagon/cserepeken keresztül nehezebben közlekednek a bitek, mint ablaküvegen át.
    Engem inkább az lep meg, hogy B20 only-n tudsz még valahol 100 Mbps feletti letöltésit elérni. 1000%, hogy csak B20 van ott, nem fejlesztettek? Csak mert a B20-on két szolgáltató is osztozik, így jó eséllyel nem te vagy az egyetlen, aki ezen a cellán lóg... (Azt meg főleg nem nézem ki ebből a sebességből, hogy vodás kapcsolatról lenne szó.)

  • DeniL

    tag

    válasz taranis #11450 üzenetére

    Helló,

    korábban ezt akartam Én is megvenni, de végül egy SXT LTE6 lett, amit nem bántam meg.
    Kaptam egy WAP AC LTE-t (ez még csak LTE4-es), de ugyan ezt produkálja, mit leírtál.
    Szintén emeleti helység, mert nincs kedvem kirakni a házfalra, nem is tudnám olyan magasra, de valahogy sose gondoltam volna, hogy tegyem be a tetőtéri ablak elé (most épp 3 Ikea lack asztalból készült ideiglenes állvány tetején van :D) de működik még a csóri WAP is.
    Korábban 10-12mbit/s, most pedig 30-40 között ingázik.

    Mivel 3km-re van tőlem a torony és nem teljesen tiszta a rálátás, így muszáj voltam kókány módon kettéősztani a netet.
    A Mikrotik SXT LTE6-t én használom, az asszony pedig maga a WAP AC LTE-t.
    De akkor úgy látom neked sem elvetendő ez a HAP AX Lite LTE6 :) Jó hogy nem adtad el.

    ui:
    Kicsit szomorú, mielőtt belekényszerültem ebbe a mobilnetes világba, átolvastam az egész fórumot.
    Ha visszalapoztok, tán még 5 évvel ezelőtt is ezeknek a sebességeknek örültünk.
    30-40-50-80-100mbit/s.
    Szomorú, hogy az eszközök ehhez mérten drágák, a technológiát se fejlesztik olyan ütembem, mint amit pl a Yettel hirted, hogy "akár gigabites vezetéknélküli net".
    Falunk nekem az egy darab tornyommal ami amúgy is 3km-re van az életbe nem lesz gigabit, de még a 100mbitet se tudtam elérni.

    És ezért se mertem "irodai/otthoni routert venni pl a Mikrotiktől (ax lite lte6, chateu sorozat), mert a belső 4dbi antennája nekem kevés.

    @taranis
    MTU-t az LTE1 interfészen vedd lejjebb, játsz kb az 1400-14020-1428-1430-as értékekkel, nekem kb 1428 tökéletes, továbbá az alábbi videóban állítsd be a TTL-t.
    Nyertem a pingen + vagy ~10mbitet kb.

    Hacking TTL to use LTE Tethering - YouTube


    + valami hasonlót összedobhatsz mögé, mivel a routeredben egy 360fokos 4dbi antenna van, felesleges a router mögött is "fülelnie".
    Próbáld kicsit irányítani:
    [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák