Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KIZS

    aktív tag

    válasz Marvinn #5873 üzenetére

    Az én kernelem eléggé meghajtja a dolgokat a kütyüben. 400MHz-n járatom a Mali-t és 700-on (pontosabban 1400-on) a DDR3-at. Ezt sajnos nem mindegyik hardver bírja (nem egyenletes a kínai gyártásminőség, illetve ilyen teljesítményhez már stabil és jó táp is kell).
    Szórakoztam olyannal, hogy boot időben végigteszteli a kernel a memóriát és beállítja a lehetséges legmagasabb értéknél valamivel alacsonyabb órajelre, de teljesen összevissza eredmények jöttek ki, szóval nagyon nem stabil a rendszer. (Azt csináltam, hogy 400-tól 1000MHz-ig lépkedtem fölfelé és ahol elkezdett hibázni egy ellenőrző algoritmus, onnan visszavettem 100MHz-t és azon hagytam elindulni a kütyüt. De sajnos nem lett stabil a dolog, 5 próbából, legalább 2x kifagyott.)
    Nálam egyébként 750MHz-en (amit dupláz, tehát az igaziból 1500) még tök stabil a kütyü, ezért is járatom 700-on. Így hetekig elketyeg mindenféle gond nélkül.

    Na, de most el is vagyok havazva meg kellett is a hely, úgyhogy lekaptam a Linuxot a gépemről és átcsoportosítottam a vinyókat, így aztán mostanság nem fogok kernelt fordítgatni.

    Ha valaki játszani akar vele, akkor lementettem a komplett forrást amiből legutoljára dolgoztam.
    Ami a legizgalmasabb lehet nektek az a "arch/arm/mach-rk30/board-rk30-sdk.c" file, ebben vannak az órajelek. Szép kis táblázatot csináltam nekik, ott a proci, a ddr3 és a mali.
    A malit nem tudjátok befolyásolni (egy érték legyen a táblázatban, azon fog menni).
    A procihoz amit beírtok az fog feljönni a setCPU-nál mint lehetséges értékek. (Default governor-t a kernel konfigban lehet választani, nekem az ondemand a kedvencem.)
    A memóriához ami van táblázat onnan válasszatok egy értéket és a kernel paraméterezésekor az "xconfig" vagy a "menuconfig" segítségével ezt írjátok be. (Ha olyat írtok be ami nincs a táblázatban, akkor asszem 300MHz-en megy.)
    Láthatjátok, hogy feszkókat is lehet állítani a kernelben, ezek konkrét értékét nem tudom. Bár a kernelbe valami TIblabla... IC van bejelölve mint fesszab, de az MK808-ban fix feszültségek vannak állítási lehetőség nélkül. Azt sajnos nem tudom mik ezek a fix értékek, amit máshol láttam a kódban azokat használtam fel a saját kis táblázataimban.

    Ott vannak a "mukodo.cfg" alatt elmentve az én kernel konfigjaim 1-től 5-ig.

    És kb. ennyi.
    Sok sikert hozzá.

    És akkor ez a kernel forrás.

    Szerintem egyébként az MX-hez, illetve mindenféle RK3066 alapú kütyükhöz is fordítható kernel ebből a forrásból, csak a wifivel trükközni kell. Mondjuk nem fordítod bele a kernelbe, hanem oda teszed mellé modulban (egy egy gyári firmware-ből kimásolva a modulokat). Illetve a fentebb említett fesszab még a kérdés, hogy mi van benne. Ehhez meg szét kell szedni a kütyüt és meg kell nézni a chip-et mi van ráírva.

    Ami nekem nem ment az a tömörített kernel. Az valamiért nem akar beindulni. Nem tudom miért nem.
    Pedig az jó lenne, mert akkor tényleg bele lehetne pakolni mindenféle DVB-T, webcam, USB hangkártya meg USB-ETH drivert és elférne. Tömörítés nélkül viszont nem lehet olyat csinálni ami mindenkinek jó lenne.

Új hozzászólás Aktív témák