Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RawrRr

    tag

    Sziasztok!

    Nem tudom, hogy hova is kellene pontosan írnom, de itt is felteszem a kérdésem.

    2013. November 11-én történt "eladásom" a Vatera hálózatán, ami valójában soha sem történt meg, mivel egy regisztráció nélküli ember ütötte le a termékemet, aki azóta sem jelentkezett és sosem válaszolt az email-re. Ez után jöttek a Vaterás felszólító email-ek, hogy nekem bizony fizetnem kell 300Ft-ot, mert eladtam a terméket. Írtam a Vaterának, hogy nem adtam el, mert ez a baromarcú csak leütötte de eltűnt, de nem igazán foglalkoztak ezzel.
    Ez után több mint 1,5 hónapig rá sem tudtam nézni az emailjeimre, bizonyos okokból.
    A napokban kaptam egy levelet a Creditforte Kft-től, akik immár 4116Ft-ot akarnak behajtani rajtam, mert szerintük én tartozok a semmiért. (A levél nem ajánlva jött, simán csak be volt dobva a postaládába).

    Írtam a Vaterának, hogy állítsanak magukon, mert én írtam mailt nekik, ami mint kiderült "eltűnt" a rendszerükből (persze, hogy én töröltem azt a levelet, mert nem tartottam fontosnak, akkor..). Írtam a Creditforte-nek, hogy ez egy nemlétező tétel, mert az eladás meghiúsult, és ezt tanúval is alá tudom támasztani (Aki December végén végül megvette a termékem.). A Vatera azt írta vissza ők bizony semmit sem tehetnek, meg fizessek (a nagy lófaszt, magyar céggel soha többet semmit..), A Creditforte pedig még nem válaszolt, de ott a 2012. Január 1-től érvényes új adatvédelmi törvényre hivatkoztam, ami kimondja, hogy 3. félnek (lásd Creditforte) nem adhatóak ki az én személyes adataim az előzetes beleegyezésem nélkül. Ha mégis ilyen történik akkor kérvényezhetem az adataim azonnali megsemmisítését, és a kiadó cég akár 10 millió forintos bírságra is számíthat.

    Mit tudok ennél többet tenni?
    - Ha polgári peres eljárás lesz, akkor nekem van egy tanúm, aki 100%-san tudja bizonyítani, hogy a termék nála van, azaz a Vatera (Creditforte) elméletileg semmiképp sem nyerhet
    - Befizetni ezt a kamu összeget nem fogom, meddig duzzad ez az összeg?
    - Ha küldik továbbra is a leveleket, akkor feljelenthetem-e a Creditforte-t zaklatással?
    - Lehet-e "megelőző" feljelentést tenni a Vaterával (pontosabban az szemben Allegro Group-al szemben), hogy egy nemlétező összeget akarnak rajtam behajtatni?

    Eladó Lenovo A660 -> http://goo.gl/A4vitG (Garanciális, kártyafüggetlen)

Új hozzászólás Aktív témák