Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovazsé

    csendes tag

    válasz Bull Boss #64548 üzenetére

    Újból leírom a PDA és a gépkocsi helyzete van rögzítve (a kézbesítőben még nincs GPS).
    Csak a csomagkézbesítők rendelkeznek PDA.val. Természetesen a PDA nála van így a helyzete rögzített.
    A levélkézbesítőkre ez nem vonatkozik. Futár munkakör meg a postán nem létezik.

    Az általános kezelést írtam le. Nincs benne egy szó kamu szöveg sem. Én egy szót sem mondtam a konkrét csomag kezeléséről, mivel az nem tartozik a fórumra.
    De azért tisztázzuk. Azt írtad "szombati" kézbesítéssel adta fel a feladó a csomagját (addig az övé amíg kézbesítés nem történt). Tehát azt szombaton kell kézbesíteni a feladóval létrejött szerződés szerint. Az ÁSZF alapján a korábbi kézbesítési kísérlet nem tiltott, de nem is kötelező. Az 1. napos kézbesítés ebben az esetben nem értelmezett (feladhatsz egy csomagot hétfőn szombati kézbesítéssel).
    A kézbesítő kivitte a csomagot (ezt látták a gépen amikor bementél érte) de a címhelyre nem jutott el (pl: lejárt a 12. órája). Visszahozta és szombaton vitték volna. Alapból így adta fel a feladó.
    Nem vártad meg a kézbesítést. Átvehetted, pedig zárva volt a raktár. A visszajáró pénzt már leírtam.
    Mi az amit kifogásolsz?

    A DHL kézbesítéssel kapcsolatos példa: egy hétig vártam a csomagomra hétfőn feladták és következő héten hétfőn hozták. Sajnos a feladó csak velük állt kapcsolatba, nem volt egyéb alternatíva. Érkezés előtt 10. perccel hívott a futár. Nem voltam otthon. Érdeklődtem az átvételi lehetőségről és a másnapi kézbesítésről. Válasz: átvenni nem lehet, másnap nem hozza megint, küldi vissza a feladónak. Rossz válasz volt megoldottam a főnökével.
    Lehet, hogy nem volt szerencsém vagy a kézbesítőjük volt fáradt, de nem általánosítok és főleg nem mondok véleményt a tevékenységükről.

Új hozzászólás Aktív témák