Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    válasz jaktib #16151 üzenetére

    "Néztem 125-s hirdetéseket rengeteg a forgalomból kivont motor."

    A fogalmazás nem minden esetben pontos az apróknál, ugyanis tapasztalataim alapján ez is több élű. Egy részből; eleve semmi eredeti okmánya nincs a motornak, azaz 50-esnek elsütve használták - másik, nyilván jobbik eset, h ki van vonva ideiglenesen a forgalomból, s úgy használták 50-esként. (Biztosítás lemond, rendszám levesz, hivatalnál kijelent.)
    Harmadik eset, h import robogó, minden gyári okmánnyal, de még nincs itthon forgalomba helyezve. (Megjegyzem, h egy 125-ös robogónál is ez ~ + 100k!)

    "Mit jelent az hogy ötvenesként használható? Ha ellenőriz a rendőr azt kell mondani, hogy ez bizony ez ötvenes, és ha mázlim van és nem ért hozzá békén hagy? "

    Igen, valahogy így kell elképzelni.

    ..de, párszor ecseteltük már, necces így használni manapság, pláne egy nagytestűt, amiből nincs is 50-es.
    Viszont a minap írtam én is, h ha nem lenne A jogsim, egy ilyen 100-as, 125-ös Scarabeo-t, Liberty-t simán bevállalnék. Mivel ezek kb olyan erősek, mint egy jobb 70-es vas hengeres robogó. Nem mellesleg alig van különbség az 50-eshez képest. (Talán még az órájuk is csak 90-ig van skálázva.)

    Következménye sok lehet; - jogsi hiány, biztosítási csalás, okirat hamisítás (fake adás-vételi), adócsalás (reg.adó), s esetleg amiért megállítottak.

    Összeszedtem mindet, de szerintem Mo.-n nem vágtak még senkit minden egyes jogsértést figyelembe véve.
    Párszor Runner fórumban olvastam, h 30-40k-ra bírságolták őket, "mer ez biztos nem 50-es, fizetsz vagy KPM vizsga" - Fizettek. :)

    Egyértelmű, h az árak késő ősszel, télen a legnyomottabbak.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák