Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz lorant80 #5955 üzenetére

    "De miért vezeték nélküli kliens? Mind a két felöl vezeték lesz rácsatlakoztatva (egyik felöl a tető antenna, a másik oldalon pedig a két számítógép LAN kábelen keresztül) – de lehet ezt is félre értettem?"
    Azért kliens, mert access pointhoz kapcsolódik vezeték nélkül. Vezetékkel nyilván oda kötöd, ahova tetszik. Hogy az antenna külső vagy belső, ebből a szempontból részletkérdés. A belső csatlakozóig is kábel vezet néha, attól még a saját antennája nem 'külső'..
    "én úgy tudom, hogy nem csak AP az Ovislink WL-5460AP, hanem Ap/Router (de ez nem 100%)"
    Tény, hogy vannak olyan AP-k amelyek pl. wifi-kliensként képesek megosztásra (WISP működés), és nem csak egy LAN-portjuk van. Szinte csak azért nem hívják routernek az ilyeneket, mert nincs dedikált WAN-portjuk. Hogy a WL-5460AP képes-e ilyesmire, annak utána kell járni.
    "Ezek szerint a legtöbb AP-nak csak egy LAN csatlakozója van, amelyből a NET-et egy Routerba vagy egyből a számítógépbe vezethetjük!?"
    Igen. Vagyis ilyen egy klasszikus AP, de ma már elég gyakoriak a multifunkciósak. Azt ne kérdezd, hogy milyen arányban oszlanak meg mostanában a szimpla és a multifunkciós AP-k, mert fogalmam sincs :B.
    "miért nem elég csak az egyik antennát leszedni?"
    Több okból: egyrészt a diversity-működés (ami miatt két antenna van ezen routeren) meghatározott fizikai konfigurációt, azonos típusú és adott távolságra lévő antennákat igényel. Másrészt külső antennánál nincs értelme diversity-nek, mert kültéri irányított antennáknál nem jellemzőek a beltéri visszaverődések, amelyek hatásának csökkentésére az egészet kitalálták. Továbbá rajtahagyott antennával előfordulhat, hogy a router a külsőről visszakapcsol a belső antennára (mivel pl. utóbbin kellően erős jelet vesz), és nem is tér vissza a külsőre, míg ez az állapot fennáll.
    Egy 50Ω-os lezárás azért nem annyira bonyolult, de mint említettem, amúgy is túlbiztosítás. Ja, nálam is külső antenna miatt vannak lekapva a router saját dipóljai.
    "Biztos csak optikai csalódás, de nekem a képekről ítélve úgy tűnt, mintha nagyobbak (más méretűek) lennének az antenna csatlakozások, mint a jelenlegi Wifi kártyámon ami van! (pedig ugye az említett csatlakozások egyformák???)"
    Szerintem nem. Kártyákon SMA v. RP-SMA csatlakozók szoktak lenni, a WRT54-es sorozaton meg RP-TNC aljzatok vannak, amelyek valóban nagyobb méretűek.

Új hozzászólás Aktív témák