Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Rowon #90 üzenetére

    Nincs GNU licensz, nincs systemd, jóval egyszerűbb az egész kernel, más a tűzfal, összességében azt mondják biztonságosabb, mint a többi rendszer, mert egyszerűbb, és jóval régebb óta változatlanok bizonyos részei. Mondjuk biztonsági hibák így is lehetnek bennük és érdemes egy hardeninget elvégezni rajta bármit is választasz végül. Olyasmi talán, mint a Linux 10-15 éve, nincs túltervezve, viszonylag jól követhető, hogy melyik komponensnek mi a szerepe, ha értesz hozzá. Én annyira nem. Mások a CLI parancsok legalább részben, de hamar tanulható szerintem és jó a dokumentáció. Vírusirtó nincsen tudtommal, mármint ami kifejezetten BSD alapú vírusokat keres és irt.

    OpenBSD-re is lehet tákolni desktopot, ő náluk prioritás a biztonság, és nem desktopra tervezett rendszer, hanem inkább szervernek vagy hálózati eszköznek. FreeBSD valahol próbál mindenes lenni, szerver, asztali, stb. kevésbé biztonságosak az alapbeállításai pont ezért, illetve sokszor CLI-hez kell nyúlni pl. jelszavas partíciók felcsatolásánál, pendrive felcsatolásánál, inkább az Alpine Linux-al egy kategória az a benyomásom. A GhostBSD olyasmi akar lenni, mint egy desktop Linux, de gondolom vannak elmaradásai, nem sikerült feltenni a fentiek miatt, de talán extrém eset. Talán olyan a GhostBSD, mintha megcsinálnád pár óra alatt a FreeBSD desktop beállítását, szóval időt lehet spórolni a telepítésével, ha felmegy a gépre. A többit szerintem nincs értelme kipróbálni, annyira marginálisak kevés fejlesztővel. Az Apple termékei kivételek, azok is BSD alapúak, de azok nem nyílt forrásúak, gondolom olyat nem akarsz.

    Nagyjából ennyit tudok mondani. Összeírtam anno, hogy hogyan kell FreeBSD-re DE-t telepíteni AMD-s gépre, de a dokumentáció is egész jó róla. Én is az alapján csináltam. Illetve fórumos válaszok alapján. Egyelőre otthon van, de jövő héten el tudom küldeni, ha érdekel.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák