Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izisz

    senior tag

    válasz macilaci78 #3380 üzenetére

    Szia,

    szerintem legegyszerűbb, ha exportálsz egy stl-t és azt behúzod egy slicer progiba (pl cura).
    Ha nincs nyomtatód, szeletelni akkor is tudsz és rögtön láthatod, ha valami nem fain.
    Esetleg fontolóra veheted a autodesk fusion360 szoft használatát, ha komolyabb tevezés is a célod a jövőben.

    @fabula:
    nálam skynet megy (már nem tudom a verzióját, nem csereberélem :) ). Számomra a legfőbb előnye, hogy marlin van ugye anetra faragva, így szabadon lehet benne mókolni, szabadon tudod konfigolni. És nem utolsó sorban, én eepromban tárolt adatokat használok (pl. accel, jerk) és így rém könnyű ezeket módosítani, mmiközben kitapasztalod a nyomtatót (pl. repetier hostnak is van eeprom szerkesztője, octoprint-ben is van marlin eeprom szerkesztő plugin).

    Ha jól értem, mit szeretnél, azt nem tudod megcsinálni :)
    Gondolj bele, hogy amint a fila elhagyja az extrúder motor tengelyét, nincs, ami tovább nyomja...
    A "szakszerű" fila kiszedés: felfűtöd a nozlit, picit megtolod a fila szálat majd hirtelen kirántod (persze közben az extrúder motor fogaskereke ne fogja.) És én személy szerint nem szoktam nyomtatási hőre fűteni, épp csak annyira, hogy ha kézzel lassan tolom befelé a filát, akkor épp csak jön kifelé a nozlin, de ha gyorsabban tolnám, már meghajlana a kezemben a fila szál. És ezen a hőn rántom ki (de ilyenkor tényleg hirtelen, mert hamar megdermed odabent :D )

    [ Szerkesztve ]

  • Saccco

    nagyúr

    válasz macilaci78 #3380 üzenetére

    Ha az a kérdés, hogy ilyet lehet-e nyomtatni, akkor a válasz igen.
    Ha az a kérdés, hogy konkrétan a modelled nyomtatható-e, beleszámolva, hogy először próbálkozol modellezéssel, akkor szinte biztosra veszem, hogy hibás a modell, bár még nem ellenőriztem le. szerk.: ellenőriztem, működik, ügyes vagy!
    Nekem nem sikerült (illetve csak nagyon nehezen) tömör modellt létrehoznom Sketchup-ban, pedig nem lehetetlen, van pár komoly projekt, ami abban készült.
    Én is a Fusion 360-at javaslom. Szerintem egyszerűbb, mint az 123D, mert nem annyira korlátolt.

    szerk.: Megkövetem magam, ügyes vagy, simán szeletelhető az exportált modell! :C

    [ Szerkesztve ]

    █ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Új hozzászólás Aktív témák