Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Vandit.

    addikt

    válasz Qru #826 üzenetére

    igazad van.valaki belinkelhetné :R

    A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

  • Jazz

    veterán

    válasz Qru #826 üzenetére

    Hát ez tök jó. Én már nem akartam szólni, gondoltam visszanézek mi hír videókari ügyeben, erre....:C tényleg kéne egy VS topic.
    Amúgy TFT állókép, és tüköréles, pixelpontos, és ha mozog akkor is csak annyi, hogy a folyadékkristály (pixelek) változtatják a fényátersztés mértékét. Ezzel szemben CRT soronként, pixelenként 1db elektronágyúval végig égeti a ZNs-el benot ernyőt (képernyő), és felvillanások révén (és némely tehetetlenség hatására) látsz álló képet. Ha 85Hz-el, akkor mp-enként 85-ször rajzol végig 768, vagy 960...sort (ezért tud nagyobb frekit kisebb felbontáson) De az az elektron ami megütközik az egy kis részen át is jön, bele a szemedbe. :D Ez sugároz. No meg a vibráció is fárasztja, még ha nem is látod. Több év TFT után ránézésből megmondom, hogy 60-75-85-vagy100 hz-en megy e a montirod. Aki egyszer hozzászokott a TFT pixelpontosságához, állóképéhez, soha többé nem tud visszaszokni CRT-re. Uff. ;)
    (my:LG digitális 17''ami CRT-ben 18-19''-nak felelne meg (ugye a látható/nem látható...), pár éve volt 100 most már null pénzért lehetne kapni)


    [Szerkesztve]

    free your mind

Aktív témák