Hirdetés

Aktív témák

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz Osiris #24481 üzenetére

    Szívesen. :)
    Nos, azzal a felálálssal az a gondom, hogy Vista alatt nem fog menni a kettős felállás, mert nem tud csak egy vga drivert kezelni (WDM miatt). Win 7 még nem kiforott, az alatt is fog működni a dolog de ezt egyenlőre nem veszem számításba. XP alatt viszont teljesen életképes a dolog. (teszt) Viszont ha ennyi ramot pakolsz a gépbe akkor igen csak bajban leszel 32bit-es oprendszerrel, XP 64bit meg nem a szívünk csücske. :B Ugye max 4GB-ot tud megcímezni, tehát ha 1GB-os 4850-et veszel, meg a 768MB-os 88GTX akkor már esélytelen a 4GB ram, még 512MB elvesztése elviselhető, no de.... Gondlom nem akarsz sokáig csak 2GB rendszer memóriát...
    A helyzet, hogy anno 8800GTS 512-ről váltottam. Ez egy voltmodos darab volt, ugyan úgy 128sp, igaz fele textúracímzőm volt (GTX-hez mérten) és 2 ROP blokkal kevesebbem, és a szűkebb memvezérlő de 760/2200MHz-en járta a cucc ez kb egálban de inkább felette van a GTX-nek. Elvégre ha mind a kettő alapon van akkor 8% előnye van a 88GTX-nek a G92-es 88GTS-el szemben. (teszt)
    Na most így váltottam 8800GTS 512-ről 4850 512-re. Akkor 1280x1024-ben játszottam még. A meglepetéstől padlót fogtam, ugyanis beröffentettem a Crysis-t mindne High-ban DX9-ben (a többi vas azonos volt teljesen: Q6600 3,5GHz, Ram 1170MHz CL5 tehát proclimit kizárva! :D ): Azt kell mondjam, hogy a 8800GTS 760/2200-ra húzva lassabb volt, mint az 512-es 4850 alapon!!!

    Most 1680x1050-ben nyomom, már ott is van (esetemben csak lenne sajnos) értelme az 1GB-os 4850-nek, nem hogy full HD felbontáson, még úgy is hogy itt ugye nincs memory leak bug mint az összes nV karinál.
    Ram sebesség: igen szűk már ehhez a teljesítményhez a 256bit, még akkor is ha a legkorszerűbb hubvezérlet cuccról van szó. Rgo egyértelműen a memória sávszél a visszafogó tényező, annak tuningolása nagyságrendekkel több gyorsulást hoz magas felbontáson mint a szimpla gpu húzása. Esetleg érdemes 4870-et nézni ha belefér, azon GDDR5 lapka van, az jóval gyorsabb. Ugye a sávszél nem nagyobb ott sem de az alapból magas órajel miatt...
    Na és mire próbállak rávezetni? Felejtsd el a Physx-et, vegyél egy 4870-et és kész. :D Azért az 1-2 játékért nem éri meg. Mondom úgy, hogy enm rég adtam el a PhysX-es rendszert (88GTS+8600GT), mert minek? Azért az 1-2 játékért? A kettő árárból meg vettem anno egy 4850-et és kész ami alappont elveri a 8800GTS a legtöbb játékban.

    Na bocs a kisregényért, de ha egyszer belelovalom magam... :D

    [ Szerkesztve ]

    #nincsbennetarcsi

Aktív témák