Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blue_Absolut

    csendes tag

    Sziasztok!

    Venni szeretnék egy videokártyát, a cél "moderate gaming" lenne vele, kifejtve: FullHD Felbontásban tudja a fix 30 FPS-t újabb játékokon (akár low grafikán, annyira nem számít nekem), míg 1-2 játékban (WoWp) a 60 FPS-t (monitorom úgyis ennyit tud, egyébként ezt az iGPU HD630 is majdnem hozza). Az alsó árkategóriában gondolkodom, és két választási lehetőségem lenne jelenleg:

    Gt 1030 vagy Gtx 750 Ti 4gb

    Néztem teszteket Youtube-on és meglepődtem, hogy a 1030 alig marad el a 750 Ti szintjétől (2 gb-osokat teszteltek), pedig csak 64 bites a memóriabusz és feleannyi CUDA van benne.

    Egyrészt a 750 Ti amit meg tudnék venni kétszer annyi memóriával rendelkezik, 128 bites, ellenben mégiscsak lassan 4 éves technológia, többet fogyaszt (90 W), jobban melegszik, és használt, garancia nélkül.

    A 1030 meg meglepően közel hozta a szinten, mint a 750 Ti a tesztekben, újabb technológia, 30 Wattot eszik, pár hónaposakat lehet venni, garanciával, ellenben 64-bites, nagyon low-end kártya.

    Ti melyiket (kérlek részletes indoklással) választanátok? Létezik, hogy a két kártya közel egy szinten mozog teljesítmény terén?

  • Blue_Absolut

    csendes tag

    válasz Hannibhál #105892 üzenetére

    Igen, azt láttam, hogy a 4gb-os változat alig-alig 4-5 fps-el hoz többet a teszteken. Akkor a 1030 lenne a nyerő? Mennyire effektív a passzív hűtésű? Mert a 30 W csak nem termel sok hőt, de 60 foknál már lejjebb vesz a teljesítményből állítólag. Aktív hűtésű "ITX" verziót meg ritkán látok eladót. Low profilút nem igazán szeretnék...

  • Blue_Absolut

    csendes tag

    válasz gabriel26 #105905 üzenetére

    Igen, hirtelen leesett a bitcoin árfolyama 7.000 dollár alá. Az összes kripto"pénz" nem több, mint piramisjáték, hátha végre összecsuklanak és normalizálódik a számtech. piac...

  • Blue_Absolut

    csendes tag

    válasz Speed® #105909 üzenetére

    Az összes kriptopénz nem több, mint haszontalan digitális jel, aminek árát az emberi butaság és kapzsiság határozza meg. A valódi pénz értékét a mögötte levő fedezet adja, régen a nemesfémek, ma a kibocsájtó ország gazdasága. Ha megnézed a történelmet rengeteg hasonló példát találsz amikor egy valójában értéktelen dolog az emberi butaságra/kapzsiságra alapozva hirtelen vagyonokat ér, majd süllyed vissza az értéktelenségbe. Legszebb példa rá a XVII. századi holland tulipánláz.

    Számodra mik ezek a "fals szempontok"? Mi adja a fedezetet a bitcoin mögé szerinted? Miben különbözik egy pilótajátéktól ez az egész? Kíváncsi vagyok az érveidre, hogy miért is életképes/értékes befektetés a bitcoin? Mert, mint minden piramisjáték, a korai beszállók számára akik időben kiszállnak hasznot hoz, de a nagy többség kárára...

    [ Szerkesztve ]

  • Blue_Absolut

    csendes tag

    válasz bencze #105925 üzenetére

    "A fedezetét az energiaigénye adja" ---> Hogy tessék? ....

    "és az értékét, hogy véges, a nemzeti pénzekkel ellentétben nem cibálja oda az aktuális regnáló párt ahová akarja" ---> Hogy mi van?

    Neked sajnos fogalmad sincs a témáról, legalábbis a hozzászólásod alapján. Az állam által kibocsájtott pénz értékét, ahogy írtam, az ország gazdasága adja. Az, hogy az állam ezzel fizeti ki a kötelezettségeit és ebben kéri az adókat. És az MNB-nek nem szokása pár ezer milliárd forint értékben új bankjegy kibocsájtani, csak mert az aktuális vezető párt azt mondja csináljuk. A pénzügyi rendszer ésszerűen felépített, az inflációt elkerülni szándékozik, nem fogja önmagát bedönteni.
    Hiperinflációk is akkor vannak amikor háború/forradalom van és a gazdasági rendszer összeomlik a vereségtől. Lásd: pengő vagy márka a világháború végén.

    Az, hogy a bitcoint előállítani rengeteg áramba kerül (ezért kifejezetten káros is a gazdaságra/környezetre!) egyáltalán nem ad fedezetet mögé (nem is beszélve a beleinvesztált tőkéről, emiatt kieső haszonról, amortizációról). Az adna fedezetet mögé, hogy valami (megbízható) szervezet azt mondaná, hogy náluk 1 bitcoinért bármikor kapsz mondjuk 10g aranyat, vagy 1 kiló kenyeret vagy ilyesmi. És a lényeg a bármikor. Mint régen a dollár: 1 dollár adott tömegű aranyat jelentett, bemehettél a szövetségi bankba és mindentől függetlenül a pénzedet nemesfémre válthattad (árfolyam más pénznemekkel szemben, etc...).

    A másik, hogy a bitcoin "véges" sem ad neki értéket. Ha elkezdek fa-bitcoinokat faragni és napi 10-et tudok csinálni, attól még nem lesz értékes. A bitcoin nem több egy piramisjátéknál. A korai beszállóknak meg időben kiszállóknak hasznot hozó hihetetlen kockázatos befektetés, az elsöprő tömegnek meg lenyúlás.

    Nem hiába figyelmeztet minden gazdasági szakember, hogy ez egy irgalmatlan nagy marhaság és veszélyforrás. Mert sokan lesznek öngyilkosok amikor vagyonokat buknak el a piramis összeomlásakor.

  • Blue_Absolut

    csendes tag

    válasz Acheron #105929 üzenetére

    Igazából az igényeidet kellene elmondani, hogy mit akarsz, milyen minőségben játszani és mennyit szánnál rá. Nekem egy alsó kategóriás 20.000 forintos kártya is megteszi, másnak a 120.000 forintos gamer kártya nem hozza az elvárást...

  • Blue_Absolut

    csendes tag

    válasz BaLee #105930 üzenetére

    Igazad van ebben, a bányász kártyák várható élettartama állítólag nem túl magas, de szerencsére az olyan csövesek, mint én védve vannak az ilyen "átverésektől", ugyanis a pénztárcám a GT1030-at engedi meg, a legmagasabb vágyam meg egy GTX1050Ti, egyik sem bányászkártya típus... :C :O

  • Blue_Absolut

    csendes tag

    válasz bencze #105934 üzenetére

    "arroganciád a zsenge korodnak tudom be..." ---> Idén töltöm be a harmincat és könyvelő vagyok, de legyen csak igazad. Biztos igazad van és az összes pénzügyi szakember hülye, meg irigy.

    Aki ekkora marhaságot ír le, hogy "A fedezetét az energiaigénye adja, és az értékét, hogy véges, a nemzeti pénzekkel ellentétben" az nem éppen tekinthető hitelesnek a pénzügyi kérdésekben.

    "A pénz értékét az adja, hogy van rá kereslet." ---> Ismételten valami hatalmas marhaság. A pénz értékét, ahogy már megírtam, a mögötte álló gazdaság adja. A pénz értékét az adja, hogy az állam biztosítja, hogy kapsz érte árut. Nem a pénzre van kereslet, hanem a javakra amire átválthatod. A pénz csak egy univerzális mértékegység, váltóeszköz.
    Az arany, továbbá minden nemesfém nem oxidálódik, azaz gyakorlatilag örök. És eléggé ritkák, nincs az út széli árokban, mint a kavics. Ezért voltak alkalmasak pénzérméknek, mert be lehetett olvasztani, ékszert készíteni belőle ami ezer év után is ott lesz a polcon, ahol hagytad. Aztán az állam vezetői, akik szeretik a fényes dolgokat azt mondták, hogy aranypénzben szedik az adót, meg fizetnek a pórnépnek. Ókorban voltak bronz és vas pénzérmék ami értékét szintén az adta, hogy eladtad a búzádat 50 érméért, majd elvitted a kovácshoz, aki csinált neked bronzsarlót belőle. Érted már miért volt valódi értéke a fém pénznek? Aztán jött a bank ami azt mondta: itt ez a fecni, amit bármikor elhozol nekem, kapsz érte ennyi aranyat. Így alakult ki a papírpénz.
    És amikor az állam kivette az aranyra válthatóságot a pénz mögül akkor kezdett annyit érni, mint amennyit a mögötte levő gazdaság ér. Mert az állam biztosítja, hogy a pénzedért dolgokat kapsz. Mert ha egy pék azt mondja, hogy ő már csak használati tárgyakat fogad el a kenyérért, akkor is az állam forintban követeli tőle az adót, járulékot. Majd forintban adja neki a táppénzt, amikor lebetegszik, meg a nyugdíjat amikor megöregszik.

    Persze, hogy az állam tornázza az állam pénznemének értékét, de ezt nem úgy teszi ahogy te elképzeled. Nem nyomtatnak hirtelen pár ezer milliárdot, hogy lemenjen az értéke, vagy égetnek el, hogy felmenjen. Hanem az állam monetáris tartalékaival játszadoznak. Vesznek, eladnak. Tudod, kereslet-kínálat.

    "Szóval az 1 fabatka 1 kenyér nem létezik, sosem létezett." ---> Ismét hülyeséget írsz, létezett ilyen, és még létezik is. Amit mi tapasztaltunk ezen felállásban, azt szocializmusnak hívták, valódi nevén: kommunista diktatúrának. Ahol állam bácsi konkrétan közölte, hogy te a két forintodért kapsz 1 kiló kenyeret.

    "Az, hogy egy szervezet megígér valamit a legkevesebbet ér..." ---> És ismételten, hatalmas hülyeség. Amikor veszel egy vásárlási utalványt, akkor egy szervezet megígéri, hogy azért a papírért kapsz ennyi meg ennyi értékű árut amikor bemutatod az utalványt (szerződést köttetett). És mennyit ér ez? Ha nem adnak neked árut érte, akkor te szépen az államhoz fordulsz akik karhatalommal kötelezik a szervezetet, hogy tegye meg amit vállalt. Te nem vagy tisztában a világ működésével...

    A görögöket felhozni meg éppenséggel nem a valóság hű tükrözése, hanem a kirívó eset általánosként való feltüntetése. Mert a görög gazdaság gyakorlatilag összeomlott. (Nem is csodálom, ha utána olvasol milyenek is ők...) Mert a nyugati civilizációban az állam igencsak egy stabil dolog.

    Az inflációt is a gazdaság meggyengülése okozza, és ezt nagymértékű pénznyomtatással (lásd: csilliárdos pengő esete) csak akkor próbálja kezelni az állam ha már gyakorlatilag összeomlott (lásd: világháború vége). Az, hogy a bitcoinnak van egy véges mértéke nem jelent semmit. Mert nincs mögötte semmi, ami biztosítaná az értékét. És mivel 1 bitcoin végelen részegységekre bontható ugyanúgy inflálódhat, mint anno a pengő, csak nem 1.000.000.000.000 pengős lesz nyomtatva, hanem 0,00000000000000000000001 bitcoin töredék.

    Ha részvényt veszel: tulajdonlod a cég vagyonát. Azaz ha a céget felszámolják akkor az értékesített vagyontárgyakból származó szabad pénzből arányosan megkapod a részed. Ez bitcoinnál van? Nincs, a bitcoin csak egy digitális jel, ahogy írtam: kapzsiságon és butaságon kívül semmi sem ad neki értékét.

    "...amíg nem megy 1000$ alá addig pozitívban van..." ---> Ez egy teljesen relatív értékre adott abszolút válasz. Aki megvette 16.000-ért az is pozitívban van?

    És a végén leírod a legnagyobb problémát a kriptovalutákkal: decentralizáltak, senki nem vállal értük garanciát, és az államok által biztosítött civilizált világ, törvényes keretek kijátszására valók. Mert milyen jó már pénzt mosni, feketepiaci kifizetésekre, sötét üzelmekre.

    Aki nem látja, hogy a bitcoin, és társai nem többek piramisjátéknál, azok egyszerűen nem értenek a gazdasághoz, nem látják át a működését. Nem a technológiáról beszélek, a gazdaságról.

    A sok marhaság amit leírsz hagy sok-sok kívánni valót, de zsege korodnak tudom be és dilettantizmusodnak. Az, hogy arrogánsnak gondolsz, mert átlátom a dolgokat és kijavítalak meg csak a te jellemhibádnak ami kortól független...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák