Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KőkorSzaki

    tag

    Single slot kártya kellene nekem A) 15 ezer vagy B) 20 ezer körül (nyilván más teljesítményt várok a két esetben), új, egy jól szellőző ITX konfigba. Mindegy, hogy low profile vagy sem.

    Amit eddig láttam:

    - HD6670-est találtam ilyen kivitelben, de csak VTX3D-től (15500-ért, DDR3). Esetleg 6570-es van Sapphire, 14 körül (DDR3 szintén), de az teljesítményben jóval gyengébb, tehát úgy okoskodom, hogy ha működőképes a vtx3d, akkor azzal jobban járok, ha nem, akkor meg úgyis visszaviszem, viszont semmi tapasztalatom nincs vele (pl. hűtő hangja, szabályzott-e a venti).

    - GT640-es kártyát látok 21-22 ezerért, márkásat is. GDDR5-ös 6670-et 1 slotosban nem látok (ez a kivitel már ez az árkategória lenne). 7750-es 24 ezernél kezdődik, valamennyire azért még ezen is gondolkodom, de ha ilyet vennék, akkor azt inkább "rendes", 2 slotos hűtéssel, azok általában halkabbak és tartósabbak (viszont az másik ház, más koncepció).

    Mindkét árkategóriában várnám a véleményeket, javaslatokat, személyes tapasztalatokat (ne felejtsük: "1 slotos" jeligére). Venti hangja is fontos sajnos, de az nem baj, ha terhelés alatt zajos, csak alapból nyugis és halk legyen.

    Előre is köszönöm!

  • KőkorSzaki

    tag

    válasz TechN7ne #5805 üzenetére

    Most ez komoly? Úgy látom, hogy az az Asus LP ref. órajelen megy, a memó is, tehát nem értem, hogy egyrészt mire alapozod azt, hogy LP-t ne, másrészt szerintem nem jó gondolat GT440-et ajánlati GT640 helyett még akkor sem, ha GDDR5 van a GT440 mellett.

    Egy másik dolog, de már általánosságban írom, és nem konkrétan erre reagálva, hogy megy itt a 7750 dicsőítése rendesen, közben sokan elfelejtik, hogy DDR3-mal kb. annyit tud a 7750, mint egy GT640 DDR3-mal, vagy mint egy 6670 GDDR5-tel.

    [ Szerkesztve ]

  • KőkorSzaki

    tag

    válasz TechN7ne #5842 üzenetére

    Sajnálom, de ez egyáltalán nem állt össze, de akkor én kérek nagy elnézést, hogy felvetettem, hogy GT640 helyett ne ajánljunk már GT440-et. Lassabb vagy 20%-kal még GDDR5-tel is, de nekem végül is mindegy. Egyébként meg nem azért jöttem, hogy mások nyilván teljesen jóindulatú csak nem biztos, hogy helyes információit javítsam, nem kotyogok közbe, hadd pörögjön tovább ez a topic. Csak kérdeztem valamit, és tényleg csak válaszokat vártam, de felejtsük el.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák