Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Tudom, hogy hülye kérdés, de szerintetek mennyire időtálló egy 290(X)?
    Jó döntése lenne most, mai áron vennem egy unlock-olható 290-et?

    Régóta van már HD5850-em. Kevés kártyán ültem ennyit, és tudom, hogy most lassan már tényleg cserélni kéne valamire, ha nem akarok még leszokni a játékról egy éven belül (a next-gen konzolok miatt várhatóan emelkedik a gépigény PC-n).

    De ahogy elnézem, már ~60k-ért, vagyis kb. a a 290(X) árának feléért kapni használt HD7970-eseket, amik azért hasonlóak (már az is GNC, és Mantle is lesz hozzájuk, illetve nyers erőben több mint a felét hozzák, gyakorlatilag fél áron).

    Ami érdekes még, hogy a vizesblokkozás miatt is viszonylag ritkán cserélek (macera maga a szerelés is, és drágább a váltás, mert a blokkból általában újat kell vennem, amit aztán lassan és olcsón tudok eladni). De itt most jól jön, mert leveszi az asztalról a gyári hűtő problémát.

    Emellett, amit nehezen látok át, hogy a következő 2-3 év multiplatfor (közte PS4 és X1) játékaiban vajon jelentősen jobban teljesít-e majd a 290, mint pl. a HD7970? A next-gen konzolok és az 290 még közelebbi rokonsága nagy előny, vagy akár kvázi követelmény lesz-e a közeljövő játékaiban?

    Plusz még ott a TrueAudio, ami ma még a Mantle-höz hasonlóan csak szép ígéret, de ha tényleg működik majd olyan címekben, amikkel épp játszani támadna kedvem, akkor tudnám értékelni, sőt hiányolnám. (Egész jó kis házimozi audio cucc van a gépre kötve, pl Focal frontok a Denon AVR-en, stb, és máig hiányzik az EAX, mióta kihalt, szóval ez nekem tényleg értékes lenne, ha lenne és menne...)

    Szerintetek húzzam meg a ravaszt, ha kéznél van a pénzt? (Persze másra is tudnám költeni. Pl. TV-t talán még égetőbb lenne most cserélni a Pana gyárainak bezárása miatt.)

    A benchmark mániából már kinőttem, és csak 1920x1080@60Hz-en játszom, egy TV-n, nem sok vagy 2560-as monitoron. De volt idén egy-két játék, amit már félretettem kártyacseréig. Szóval a mai nem elég már mindenre, de túl sem akarom lőni a dolgot. Például, ha pár hónap múlva 110-ről 80k-ra esik a 290 ára, akkor elkapkodottnak érzem majd utólag a dolgot. De ha várhatóan stabilan 100k lesz még fél évig, akkor mindegy mikor veszem, pontosabban minél előbb, annál jobb.

    Mikorra várható bármi, ami esetleg lentebb tolhatja az árakat?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ceripapa #36553 üzenetére

    Ja, de nem mindegy, hogy 1-2 vagy 6-7 hónap múlva várható mocorgás, és hogy akkor ~10, vagy >=25%-ot változnak az árak, ahogy az sem, hogy mi a cél (pár éve akár pusztán azért megvettem volna, hogy meglegyen az aktuálisan új, most azon is szívom a fogam, ha olyanért fizetek, aminek értelme is van :((().

    Amúgy ja. A HD6-ot tudatosan ugrottam át, a HD7-nél viszont máig vártam bőszen az áresést. :DDD Csak mire megjött, akkorra ebben a helyzetbe léptünk, hogy a 290 közelebb áll a most megjelenő konzolokhoz (GCN C.I-vel és TrueAudio DSP blokkal -> egy dedikált hangkártya hasonló DSP teljesítménnyel alaphangon is >=20k, és most ez a hardware DSP a legesélyesebb, hogy tényleg ki is legyen használva, mert "ingyen" jön majd az AMD VGA-kkal, és nem mellesleg ott van a PS4-ben is...), és ez 2-3 éves távlatban jelentős előny lehet a HD7970-el szemben (régebbi GCN, nincs audio DSP, stb). -->> Persze csak ha nem folytatódik progresszív módon a PC-s játékok haldoklása, és nem lesznek még bénábbak és ritkábban a PC portok, mert akkor tök mindegy.

    Csak hát 100k az 100k, és valamelyest egy új TV is javítaná a játékélményt is (még ha most sokkal többet is dobna ezen egy VGA, de az meg a filmezésben nem segít semmit). Radeon 290 még jövő március után is lesz a boltokban, talán a mai ártól érdemben olcsóbban, 50GT60 (pana plazma) már nem biztos, sőt valószínűleg nem nagyon (akár drágul, mert hiánycikk lesz). A kettőre együtt pedig nem hiszem, hogy futná nekem márciusig bezáróan. Bár ha a TV ára mégis esik karácsony után, az fajlagosan többet olcsósodik majd, mert ~350-ről indul, nem ~110-ről (csak az most nagyon bizonytalan, akár a f@szra is ülök a szék mellé, ha sokat halogatom, mert egyszerűen elfogy az utolsó és vége).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ha nem játékra lesz, és az lenne fontos, hogy idle-ben a lehető leghalkabb, akár fél-passzív üzemű legyen (jó lenne, ha be lehet állítani AfterBurner-el, hogy csak néha kapcsoljon be a venti alacsony fordulatra, ha mégis felmelegedett) és később (akár már fél év múlva) könyebb legyen eladni (kisebb értékvesztéssel, vagy gyorsabban), akkor melyik GTX1650 lehet jobb választás azonos áron?
    Inno3D egy, de nagyobb ventivel (be tudnám kötni, de tetszik, hogy nincs tápcsati)
    Palit két, picit kisebb ventivel, talán kicsit nagyobb bordával (és tápcsatival)
    Vagy elüzemel a tápcsatis kártya, ha nem kötöm rá, viszont nem is terhelem? (Vagy "sípol", nem boot-ol vele a gép, esetleg hibát ír betöltéskor a driver? Nem akarom szétszedni az egész házat, és megkeresni a moduláris táp kábeleit, hogy behúzzak ennek egyet.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Anubis_9 #128327 üzenetére

    Vannak nagyon olcsó passzív adapterek (Ebay ~1$), bár ezek alapvetően HDMI 1.x sávszélre limitáltak, viszont tágabb a formátumtámogatás, és akár "túlhajtási" lehetőség, mint a natív HDMI portból. De ezzel nem igen jutsz el 4k60-ig.
    Vannak viszont aktív adaptetek is, amik már nem fillérek, de megfizethetőek, és csak a két eszköz legkisebb közös nevezője a limit, amit összeköt. (Ez is megvan akár 2000Ft-ból, és vehetsz rögtön hosszú kábelt is, amibe integrálva van, nem csak kis dugaszt.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #128323 üzenetére

    Közben mégis nagyon elbizonytalanodtam, hogy mi lenne okosabb/jobb döntés:

    1: Venni a GTX1070 mellé egy GTX1650-et, csak hogy legyen G-Sync HDMI VRR (bár ezt még ki sem próbálta senki, és biztos lesz vele macera, hogy működjön, talán nem is lesz jó minden játéknál), aztán jövő nyáron eladni mindkettőt, és venni egy viszonylag gyors (GTX1070-től határozottan erősebb, legalább RTX2070 szintű) HDMI 2.1-es VGA-t (fene tudja milyen más új funkciókkal együtt).
    ...
    Ez most 45k kiadás lenne, a saccolt amortizáció pedig olyan -15k a kis Turing-on (remélem ez nem zuhan nagyot fél-egy éven belül, főleg mielőtt jönnek majd a kis Ampere kártyák is a nagyok után), további -25k az öreg Pascal-on (ha ettől többet esik, akkor megtartom falidísznek :D), mikor jön a következő sorozat.

    2: Most (megpróbálni) eladni a GTX1070 SeaHawk EK X (gyárilag FC vizes) kártyát, és megvenni a legolcsóbb Turing-ot, ami teljesítményben legalább egyezik, vagy picit gyorsabb, illetve kapható rá FC vizesblokk (gyárilag csak RTX2080-tól van vizezett, de olyat drága kártyát most semmiképp nem akarok). Így lenne egy "normális" (nem két kártyából, annak minden kellemetlenségével együtt összemódolt) G-Sync HDMI VRR rendszer.
    Ahogy elnézem, már egy GTX1660Ti is hozza a GTX1070 sebességét, egy RTX2060 pedig még érezhető gyorsulást is jelentene.
    Ugyanakkor egy "olcsó" 1660Ti-re is ugyan úgy ~130$-ba kerül egy vizesblokk, mint egy 2080-ra (sőt, igazából többe, mert a nagyobb RTX kártyák blokkjai kicsit le vannak most árazva), ráadásul a 2080-ast már megvehetném MSI SeaHawk-ként is (gyári garancia blokkostól, nem nekem kell vállalni a szerelési rizikót).
    Ezen így szerintem többet buknék, ha jövőre eladom egy HDMI 2.1-es kártya miatt, de 2.1 portos TV-vel nem akarom magam most beleásni egy piszok drága RTX2080-ba >=2 évre, főleg így, hogy talán már fél éven belül jön a következő generáció (bár nincs garancia a HDMI 2.1-re sem, hogy lesz már) és sohasem tetszett az RTX széria, mert egyáltalán nem érdekel a RayTrace effekt, DSSL, stb, szóval nem akarok érte felárat fizetni, míg nem kényszerítenek.

    2/b: esetleg eladom a GTX1070-et (ráérősen) és megveszem a leghalkabb léghűtéses GTX1660Ti-t, aztán elleszek vele léghűtővel addig, míg jön a következő generáció. Ez árban talán hasonlít az 1-es opcióhoz, kényelemben pedig 50/50, mert biztos gond nélkül működik, de néha biztos idegesítene a ventilátorzaj.

    2/c: marad a GTX1070, míg jön a next-gen, addig ülök a G-Sync-es kijelzőven G-Sync nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz arcitec #128384 üzenetére

    Hát végül is ez lenne a 2/b opcióm (hogy 1660-ból Ti, vagy Super, már nem nagy difi, bár talán a Ti felülről, a Super alulról nyalja a 1070-est).
    Nálam a CPU is vizezett (monoblock), HDD sincs, a radiátor is passzív (jó nagy), szóval most csak a pumpát hallani. Noha sokat romlott a fülem (talán orrműtét kéne, mert szerintem attól dugul el a fülem), mióta vízmániás lettem ~10 éve. Most talán elviselnék egy halkabb féle kártyát, ha csak játék közben forog a venti (mikor van más zaj is a hangszórókból, nem csend uralja a szobát).

    Az is biztos, hogy a 48G-s HDMI 2.1 csati is érdekel majd, így max 1 éven belül újra hozzá akarok majd nyúlni.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz arcitec #128384 üzenetére

    Azt tudod esetleg, hogy terhelés alatt melyik a leghalkabb RTX2060? Ott is az MSI nyer?
    Árban még talán az is beleférne, és akkor legalább lenne kis gyorsulás is, ha már cserélek (+ kárpótlás azért, hogy nem néma).
    1440p felbontásig lesz 40-120 és 2160p-ban 40-60 Hz G-Sync range, az 1440p pedig látványosan szebb az LG UHD TV-ken, mint az 1080p, ezért inkább 1440-ben kéne megütni a minimum 40fps-t.
    Még az jutott most eszembe, hogy ha lesz G-sync, még azt is megtehetem, hogy adok egy fix felső limitet a ventilátornak és hagyom, hogy időnként a hő korlátozza a teljesítményt.
    Bár a drágább kártyán többet bukok, mikor eladom és rövid távra tervezek. De van most aprón használt MSI 2060, igaz nem Gaming X

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz kolopele #128411 üzenetére

    A MSI 1660 Super Gaming X és 2060 Gaming Z közt ~10% az ár difi (hardverapro), ahogy egy összehasonlító oldal szerint a teljesítménykülönbség is ~10%. A guru3d pedig rendre 33 és 35db-t mért rajtuk, ami mondjuk nem is tudom hirtelen hány százalék, mert úgy rémlik, hogy nem perceptuálisan lineáris a légnyomás skála.

    Nem tudom esetleg jobban húzhatóak-e a RAM-ok a Super-en. A RAM tuning még nem fűt sokat, de most olvastam a 1660 topic-ban, hogy meglátszik a benchmark-okon.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz kolopele #128413 üzenetére

    A Pascal-nál nagyon hamar elkezdi visszafogni a boost-ot a hőfokkal együtt, már vízhűtéssel is fel tud melegedni annyira a 1070, hogy nem éri el a maximumot (csak 25-50 MHz-el kevesebbet). Ezen még 83 fok a gyári temp limit, ami kitolható 92-re.
    Úgy döntöttem, hogy az a kártya lesz, amik eladó többet enged a meghirdetett árból. :DDD
    A 1660 Super tűnik most bestbuy-nak, de használtan mások az árak és fura lenne kevesebb CUDA magra váltani. De ha aztán meg hangos lesz, majd szidom magam, hogy ott volt a magasabb TDP érték, és tudom, hogy a nagyobb chip mindig többet eszik idle-ben is, a ventilátor pedig ugyan az mindkettőn, csak a borda nagyobb. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz kolopele #128415 üzenetére

    Mennyit szánsz egyébként vásárlásra?

    Nem volt ilyen egzakt keret. Kifizetni ki tudtam volna egy 2080 Sea Hawk EK-t is, ha nagyon vágytam volna rá, kihasználnám már most, és hosszabb távra terveznék vele, de alapvetően át akartam ugrani az egész Turing generációt, csak sikerült viszonylag olcsón cserélni a TV-met G-Sync Compatible-re, az nVidia viszont nem hozta le a HDMI VRR-t Pascal-ra. De mivel csak a 48G-s natív HDMI 2.1-el lesz igazán teljes a kép, így a következő generációig minél olcsóbban szerettem volna megúszni és akkor cserélni nagyobbra (vagy ha nem is sokkal gyorsabbra, de vizezettre), bár azért visszafelé sem akartam lépni teljesítményben. (És szépen lehet tuningolni a vizes 1070-et, soha nincs temp limit, illetve a max tuningos TDP limit is az egyik legmagasabb a 1070/80 kártyák közt az MSI-nél: ~290W, így állandóan 2000-2050 MHz közt futhat).
    Ezekből esett végül a választás a használt 2060 Gaming Z-re (léggel, főleg visszafogott fordulattal ezen nem lesz tuning, max VRAM-on, így saccra alig lesz gyorsabb 1440p120-ban olyan játékban, amik megizzasztják a GPU-kat, szerintem a max 200W keretre, az alap 83-as temp limitre és szubjektív tolerálható zajszintre lesz belőve, amivel a temp limit lesz majd mérvadó a boost-nak saccra max 1800 MHz-ig).
    Legközelebb szerintem a Cyberpunk vagy Dragon Age 4 érdekel majd, ami húzós lehet, azok alá fogok keresni 4k-ban minimum 40fps-t hozó, vizes kártyát (ha nem lesz irracionális elvárás), de az még odébb lesz.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Hannibhál #128434 üzenetére

    A Turing-ban állítólag látványosan javult az NVENC (gyorsabb, avagy real-time módban jobb minőséget ad), és neki pont arra kéne, így én nem beszélném le a GTX1650-ről. Én abból legutóbb a dual-fan Inno3D-t nézegettem, amiből hardeverapro-n 45k az új, számlás (használt nem volt, mikor néztem).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Hannibhál #128438 üzenetére

    Én sem használtam még soha Plex-et, csak hallomásból ismerem.
    Amúgy, ha a kliens eszköz ismeri az eredeti formátumot, akkor nem kell transcoe, nyilván jobb a képminőség is anélkül.
    Most megnéztem, és ez alapján nVidia GPU is használható decoder, és encoder-ként is, viszont lehet, hogy kézileg kell bekapcsolgatni ezeket a funkciókat a Plex szerveren. (Ha megy a transcode és nem a CPU van 100%-on, hanem a GPU nem alszik, akkor sikerült.)
    Aztán lehet, hogy a Turing specifikus dolgokhoz (hogy jobb minőséget érhessen el, mint a Pascal) még külön támogatás kell, ami nem biztos, hogy már elérhető a Plex-ben, de gondolom csak idő kérdése, ha még nem.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz gbors #128451 üzenetére

    Még az ilyen öreg kártyák közt is sokkal jobban fog öregedni a jövőben az AMD? ;]
    (Mondjuk a két kártya közül lehet, hogy én is azt venném, de...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz MZsoltee #128459 üzenetére

    Te sem ültél sokat TerraScale kártyán. :N A PC-ből épp eladtam, mielőtt megszűnt a driver támogatás, de a notit tovább használtam, és arra a "legacy" branch sem volt jó, csak egy régi Win10 WU verzió működtette. Közben egy sok évvel öregebb notira (amit nem használok, csak dísznek van eltéve) GTS8600-al még mindig jött Gerfoce driver, a Fermi végül mégis csak kapott DX12-t, stb.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák