Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Toto2000

    tag

    válasz #65675776 #1 üzenetére

    Sziasztok!

    Hihetetlen meglepetés lesz ez a poszt: azért írok, hogy megtudjam, milyen videókártyát érdemes vennem... Meglepő, ugye? :)

    A lényeg, hogy eddig a PH fórumban az utóbbi 8 évben egyszer sem csalódtam, akár mp3 lejátszóról, akár processzor tuningról, akár hangfalszettekről legyen szó, így most is hozzátok fordulok.

    Az alábbi konfigurációval rendelkezem jelenleg (2009 nyarán vettem):
    CPU: Intel q6600 @ 3.2 Ghz
    MB: GA-X48-DS5
    GPU: MSI Radeon HD4890OC 1Gb
    RAM: 2x2 Gb DDR2 1066Mhz
    PSU: Corsair vx550
    (+1 db SATA vinyó, egy darab DVD-író és nincs külön hangkártya)

    Felhasználási terület: elsősorban 2010-2012-es játékok 1920x1080-as felbontásban, maximális körüli grafikai beállításokkal (Guild Wars 2, World of Tanks, SWTOR, UFO: Enemy Unknown, Battlefield 3, S.T.A.L.K.E.R. stb.).

    A helyzet az, hogy egyelőre csak a videókártya cseréje jönne szóba anyagi okokból, nomeg azért, mert úgy néz ki, hogy a tegnapi napon ez az alkatrész adta be a kulcsot. :O

    Nem ragaszkodom az ATI-hoz, mert nem minden játéknál éreztem azt, hogy teljes a kompatibilitás, bár összességében kiváló kártya a jelenlegi. De ha azt mondjátok, hogy a mai daraboknál más a helyzet, akkor lehet ATI is.

    Ársáv: 30-50 ezer Ft, esetleg 50-70 ezer Ft

    Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

    Üdv:
    Totó

  • Toto2000

    tag

    válasz BomiBoogie #2214 üzenetére

    Sziasztok!

    Először is köszönöm az alábbi válaszokat:
    (#2198) csucsbicep
    (#2199) Alpachino
    (#2200) sakal83
    (#2214) BomiBoogie

    Sajnos kiderült, hogy az eddigi MSI 4890OC-m volt valóban a ludas, kiégett szegény javíthatatlanul. Zárlat lehetett vagy valami hasonló (nem tuningoltam, bütyköltem). Szóval eladni nem lehet.

    A fentiek fényében, meg elnézve az anyagi helyzetemet most csak videókártyát veszek. Nomeg az időtényező is fontos, minél előbb kell, mert ez az egy gépem van, szóval a jelenlegi mobo és proci eladása egyelőre nem fér bele.

    Megértettem a tanácsaitokat és meg is fogadom őket, csak két fázisban: mivel hosszútávra tervezem a gépet veszek most egy 7850OC-t vagy egy 7870OC-t, amihez kevés a procim, tudom, de nincs nagyon értelme rosszabbat venni. A második fázisban meg valamikor jövőre lecserélem az alaplapot/procit/ramot, bár ez nem két fillér lesz.

    Köszönöm a tippeket!

    Üdv:
    Totó

  • Toto2000

    tag

    válasz csucsbicep #2391 üzenetére

    Köszi! Nem feltétlenül szeretnék OC-t, csak éppen az van jó árban most ott ahol veszem. De gondolom az OC kártyákat is lehet még tovább húzni, ha nagyon muszáj...

Új hozzászólás Aktív témák