Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Buci21

    addikt

    válasz Dyingsoul #35204 üzenetére

    tuning lehet atomstabil, ha jól belövöd a határ alá egy pöttyet. előnyei? logikusan gyorsul a cucc.

    hátrányok: emelkedő fogyasztás, drágább proci és lap, komolyabb hűtő nélkül értelmetlen. nekem hiányzik a tuningolás feelingje, i5 2400-am van, szorzózáras, de combos kis dög. Ha kihasználod, van hozzá kedved, konyítasz hozzá, akkor OC-ra fel. Ha nem vagy poweruser, csak bekapcsolod a gépet és menjen, akkor maradj a tuningmentesnél, nem lesz olyan gondod, h elszúrtad a tuningot és egy 80 oldalas word dokumentum közepén kékhalál. Ha értesz hozzá/utánaolvasol, és van türelmed mókolni vele, akkor a tuning is betonstabil lehet.

    példának okáért, nekem egy Phenom ii x4 950-em volt. Nah az 4,2 ghz-re szépen be lett lőve, 1,437 feszt kért el, melegedett picit, de magasabb ventifordulattal 70 fok alatt tudtam tartani (annak annyi elég volt). namármost sok játék alatt jól jött az extra kraft, ahol CPU limites lettem. szerencsére az i5-re váltás óta ez megoldódott.

    szóval persze h neked kell eldönteni, de azok alapján pl amit írtam. Én szeretek tuningolni, de ha valaki nem akar a gépével sokat cseszkölődni, nem élvezi azt, h valamit maga fedez fel/csinál meg, hanem csak bekapcsológomb, egér, bill, monitor a világ, akkor ne tuningoljon.

    [ Szerkesztve ]

  • crysis88

    tag

    válasz Dyingsoul #35204 üzenetére

    Nos videóvágás meg ilyesmibe sajnos nem tudok neked segíteni hogy mennyit hozna a tunig mert en nem foglalkozom videószerkesztéssel meg csak hobbi szinten sem :( .
    Játékoknál hoz nemi pluszt a proci tuningolása de nem egetrengető a különbség.(főleg egy Haswell i7-nel)
    A stabilitásról tuning alatt meg annyit hogy azt megint csak te magad tudod kitesztelni hogy milyen órajelhez mennyi fesz kell hogy stabil legyen a rendszer.
    Ha szeretsz a tuninggal bíbelődni akkor vegyél K-s procit Z87-es lappal , ha meg nem akkor veszel egy K nélkülit egy jó kis H87-es esetleg egy erős B85-os lappal és nem kell vele bíbelődni.
    Az biztos hogy egy K nélküli i7-el sem lenne problémád teljesítmény terén egy darabig.
    Pl én szeretek foglalkozni a tuninggal , így ha újra platformváltás lesz biztos hogy szorzózármentes cpu-t veszek.

    Buci21 namármost sok játék alatt jól jött az extra kraft, ahol CPU limites lettem.

    Azert azt nem hiszem hogy egy Non-K 4770-el CPU limite lenne.... :U

    [ Szerkesztve ]

    Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

Új hozzászólás Aktív témák