Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • villamos

    őstag

    Én is szeretnék tunerkártyát venni, viszont sajnos semmilyen rálátásom nincs a témára. Olvasgattam itt-ott, de csak összezavarodtam.
    Tévéműsorok rögzítésére szeretném használni, legalább a TV minőségében, vagyis 768x576 felbontásban, ha lehet akkor hardveresen mpeg2 -ben. Lehet úgy, hogy kiteszem a TV kimenetre, és nem lehet észrevenni, hogy nem valódi TV adás? :))
    Mi a különbség a Leadtek TV2000 XP Expert és a Leadtek PVR2000 között?
    A konfigom dióhéjban: Athlon 64 3500+; 1Gb RAM; Gf 6600 GT; 400W táp; WinXP; meg párszáz Gb winyó... :DDD

    [Szerkesztve]

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

  • villamos

    őstag

    Nos...
    Asztali gépem beadta a kulcsot. Ez annyira nem tragédia. Viszont néha szoktam rajta TV-t nézni, de így most nem tudok. Új gép építésére nem fűlik sem a fogam, sem a pénztárcám mostanság. Egy olyan dobozra van szükségem, amivel tudom nézni a műsort a monitoromon.
    Olyan létezik, hogy USB-vel rákötöm a laptopra, és azzal vezérlem, vagy fel tudok venni vele ezt-azt?
    Kb 15-20e Ft-ot szánok rá...

    [ Szerkesztve ]

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

  • villamos

    őstag

    Nos...
    Kicsit körülnéztem, és egyenlőre úgy találom, hogy egybevetve a körülményeket (ár, megbízhatóság, elérhetőség -hétvégére, ha törik, ha szakad kell, tehát holnap mindenképpen meg kellene vennem) a Leadtek WinFast TV Pro 1920 mellett foglalok állást.
    Az itt a kérdés mindössze, hogy a képminősége megüti e a régi PVR2000 szintjét? Ha van olyan jó, akkor ok.

    [ Szerkesztve ]

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

  • villamos

    őstag

    Ezt a válasz jó lett volna magyarul is...
    Megvettem. Rátettem a monitorra, bekapcsoltam, rányomtam egy auto hangolást, és most nézem. Arra amire használni fogom, kiváló lesz. Ugyan a képminőség nem olyan jó, mint a tv -jé, de ezt annak tulajdonítom, hogy a tv műsor felbontása sosem lesz 1280x1024, legalábbis mostanság biztosan nem. Úgy látom, hogy az általam eddig használt PVR2000 kártya minőségét eléri a kép.
    Eddig két bosszantó jelenséget tapasztaltam. Az egyik, hogy fogalmam sincs, hogyan állítsam be a csatornák sorrendjét, magyarul hogyan tegyem az 1-est az egyesre, a 2 -est a kettesre, az RTL-t a 3 ra, a TV2 a négyre stb...
    A másik, hogy az automatikus csatornakereső valahogy félrelövi a csatornákat, mindet utána kell állítani a jobb képminőség (színek) érdekében...

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

  • villamos

    őstag

    A belsőnek egyik előnye, hogy sokkal több beállítási lehetősége van, illetve lehet vele felvenni.
    A külsőnek az előnye, hogy egyes dobozokhoz nincs szükség gépre, elég egy monitor. Ez leginkább energiatakarékosság, és a zajszint miatt lehet esetleg érdekes.
    Ha a digitális adást kívánod venni, akkor vagy digitális, vagy hibrid tuner kell. A hibrid azért jó, mert akkor az analóg csatornákat is tudod nézni, (azon biztos hogy vannak a ker. TV-k)
    A digitális adás véleményem szerint még eléggé gyerekcipőben jár. Tudomásom szerint a közszolgálati csatornák vannak rajta, talán a két Duna, és lehet hogy a két kertv is. Kódolva a Hírtv, és az Atv van rajta úgy tudom...
    A legjobb a kábeltv lenne, havonta párezerért 60 csatorna jön, ebből olyan 10 -15 csatornán vannak értelmesnek nevezhető műsorok. (ezutóbbi megítélése relatív, van akinek az AXN SCI-Fi az értelmes, valakinek meg a Story4...)

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

  • villamos

    őstag

    További tapasztalatok:
    A monitorom felbontása nem szabványos (legalábbis nem TV) 1280x1024. Viszont úgy tűnik így sem húzza szét a képet. Nem tesz csíkokat. Sőt Inkább a TV -n látszik nyomottnak a kép. A látható kép valamivel szélesebb, mint a TV-n. Ez a különféle logóknál lehet leginkább észrevenni. A tv-n szinte a kép szélén vannak a logók, sőt a duna2 -é félig hiányzik is. A tuneren ehhez képest teljesen látható. És nem csak szélesebb, hanem magasabb is a kép, itt sem széthúzza, hanem több látható a képből.
    A lényeg, hogy a nem szabványos felbontás ellenére sem látszik elnyújtottnak, torznak a kép, sőt a tv -n van összenyomva valamiért, ezt a korhatáros körökön lehet észlelni, több csatornán is enyhén ellipszis alakú a tuneren viszont szép kerek.

    Sajnos a csatornák beállításának módjára mindig nem jöttem rá. Vannak ugyan úgynevezett kedvencek, de nem tudom hogyan lehet őket beállítani...
    Ha bemegyek a kedvencek beállításaiba, két menüpont van Kedv. Leírás, meg Okos kedv. között lehet választani, vagy egyiket, vagy másikat lehet bejelölni egy pipával...

    [ Szerkesztve ]

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

Új hozzászólás Aktív témák