Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soma01

    veterán

    válasz Patice #95410 üzenetére

    Igen, erre lennék inkább kíváncsi. Minek az a vezérlő a roaminghoz??? Az AP-knél a 3 emlegetett szabvány már maga is biztosítja a gyors roamingot. Vagy a Tp-link nem engedi, hogy a kliensek használják ezt a 3 szabványt az AP-n? Akkor meg minek írjak rá az AP-kra? Szerintem simán megy a roaming OC200 nélkül is. Ha nem, akkor belepiszkált valamibe nagyon a Tp-link. Ezeknek a szabványoknak pont az a lényege, hogy ne kelljen vezérlő. Ubiquitihoz sem kell, meg a Mesh rendszerekhez sem kell. Amit én olvastam a 802.11 r/k/v szabványokról, az alapján megy az a roaming vezérlő nélkül is, mivel a kliens dönt, nem egy vezérlő. Igaz, hogy a kliensnek is tudnia kell ezt. Azt írták, hogy az IPhone a 4-es óta támogatja, az Android még régebb óta. Windows, Linux is már nagyon régóta. Ezért kérdezem én, hogy minek az a vezérlő? Mi tesz az hozzá a roaminghoz? Vagy inkább mit vesz el a vezérlő hiánya?
    Nekem gyakorlati tapasztalatom nincs, csak olvasgattam ezekről és nem értem a vezérlő(k) szerepét a r/k/v szabványok mellett.

Új hozzászólás Aktív témák