Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz Vastika #86215 üzenetére

    Szia!

    Először is köszi, hogy írtál! :R

    Van itthon pár routerem, van 1043-as tp-link is, az openwrt képes, az mr-6400-at még nem néztem, hogy tudja-e. Nincs gondom az openwrt-vel, volt már a 1043-an, bár leginkább csak kíváncsiságból.

    Az a problémám, hogy nem a router szerintem a szűk keresztmetszet, hanem az antennája nem elég érzékeny. Nem vagyok benne biztos, hogy az openwrt ezen segítene. Illetve nem tudtam, hogy az usb-s modemek jobbak érzékenységben.

    De teljesen tudatlan vagyok a témában, ezért kérdezek :)

    Tehát ezek voltak eddig:
    Probléma:
    - szüleimnek kéne internet, vezetékes internet bekötés náluk nem lehetséges (az utcában van egy vasúti átkelő és a szolgáltató nem kap engedélyt, hogy alatta / felette áthozza a kábelt)

    Megoldás:
    - mivel vodafonos mindenki, vodafone mobil net

    Események:
    - szüleim előfizettek valami csomagra, ahogy látom a legnagyobbra 300 gb / hónap adatforgalom, elméletileg van külső / belső LTE lefedettség a címükön
    - kaptak egy kis vacak zte modemet, ezzel az internet sebesség kb 0 és 0.3 Mbps között van
    - vettem egy lecsatolható antennás 4g routert Tp-link mr-6400, abban bízva, hogy érzékenyebb lesz és így gyorsabb lesz a net, de ha nem akkor külső antennával jobb lehet
    - a router megjött, az internet gyorsabb, most már volt, hogy 0.38 !!! Mbps-et mértem
    - közben eszembe jutott, hogy kipróbáljam a telefonommal, ugyan abban a pontban, ahol a tp-link router volt. Eredmény: tp-link: 0-0.38 Mbps, telefon: 3-5 Mbps
    - a routert felvitte faterom a padlásra, ahol már a tp-link is tud néha akár 5 Mbps-et is (jellemzően inkább 3-at...)

    Ezek után gondoltam azt, hogy akkor veszek hozzá egy erősebb / érzékenyebb antennát.

    Mivel muszáj valami megoldás, kb bármire nyitott vagyok.

    - eladhatom a routert, veszek bármit ami szerintetek jobb
    - vehetek külső antennát, csak nem értek hozzá melyiket érdemes
    - egyéb ötlet ha van valakinek
    - a költözés nem opció :)

Új hozzászólás Aktív témák